ENG
A A A
 marzec 2019 

Bytom/Polska Sieć Tańca 2018/ROZ/BREAK: Kielecki Teatr Tańca „Stymulacja ciała” i „Poza horyzont”

16 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom

Pokaz spektaklu

Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju. W ramach programu prezentacji, realizowanych w ramach Sieci w 2018 roku Kielecki Teatr Tańca pokaże spektakle: Stymulacja ciała i Poza horyzont w Teatrze ROZBARK w Bytomiu. Jednocześnie pokaz jest częścią projektu ROZ/BREAK.

 

Stymulacja ciała

Stymulacja ciała jest artystycznym opracowaniem i autorskim spojrzeniem choreografów na sceniczny taniec jazzowy jako styl, metodę lekcyjną i formę niepodlegającą dewaluacji mimo zmiennej mody. Ekspresyjny taniec jazzowy zawsze daje radość, a widz będący świadkiem tego fenomenu odczuwa wzrastającą witalność. Choreografia Stymulacja ciała składa się dwóch części: CLASS i DANCE. Na pierwszą część składają się kombinacje przy drążku, a następnie sekwencje wykonywane po diagonalu i w centrum sceny. Kolejność ta ukazuje metodycznie stosowany proces kształtowania techniki i zdolności motorycznych tancerza w stylach tańca jazzowego. Opracowanie artystyczne polega na połączeniu ćwiczeń w spójny ciąg, zastosowaniu rytmiczno-tanecznych łączników oraz budowaniu choreografii w kanonie. Druga część to kompozycja choreograficzna jazzowego tańca scenicznego, w znacznej części oparta na relacji tancerzy wobec siebie. Relacja pomiędzy partnerką i partnerem jest głównym łącznikiem i osią, wokół której rozwija się forma witalnego tańca jazzowego.

 

Stymulacja ciała – CLASS

choreografia: Elżbieta Szlufik-Pańtak

muzyka: collage z tradycyjnych i rozrywkowych utworów jazzowych

opracowanie światła: Grzegorz Pańtak

czas trwania: 23 minuty

Trailer

 

Stymulacja ciała – DANCE

choreografia, opracowanie światła: Grzegorz Pańtak

muzyka: Low Deep T

czas trwania: 8 minut + 3 minuty przerwy

Trailer

 

premiera: 11, 12 grudnia 2015, Kielce

 

Poza horyzont

W spektaklu Poza horyzont wykorzystana została formuła zespołowego teatru tańca, pozbawionego liniowej narracji, powstającego w oparciu o relacje między tancerzami. Spektakl odznacza się intensywną fizykalnością i ekspresją ruchu, który czerpie ze współczesnych technik i stylów tanecznych.

Słowa symbole

Szli i w dal przed siebie patrzyli.

Śnili o domu, który wciąż stał nad brzegiem. Mijali kraje i lądy zielenią pachnące.

Szli i płakali z radości.

Wracając do miejsca dzieciństwa i wiecznej młodości.

Jacek Przybyłowicz

 

Trailer

 

choreografia, oprawa plastyczna: Jacek Przybyłowicz

wykonanie: Joanna Polowczyk, Grzegorz Pańtak, Tomasz Słomka, Marcos De Lima, Krzysztof Dziarmaga, Alicja Horwath-Maksymow, Dawid Kaptur, Anna Kuc, Monika Kuc-Piechota, Pamela Paprota, Marta Rolska, Marta Starostecka, Arkadia Ślósarska, Joanna Wachnienko, Mateusz Wróblewski, Liliia Zakharova, Izabela Zawadzka, Kamil Zdańkowski, Małgorzata Ziółkowska

projekt światła: Grzegorz Pańtak

produkcja: Kielecki Teatr Tańca

premiera: 16 kwietnia 2016, Kielecki Teatr Tańca w Kielcach

czas trwania: 25 minut

 

Kielecki Teatr Tańca powstał w 1995 roku na bazie dokonań artystycznych prywatnego zespołu Elżbiety Szlufik-Pańtak. Od 2004 roku działa jako miejska instytucja kultury. Spektakle KTT oparte są na tańcu jazzowym i tańcu współczesnym. Teatr współpracuje z choreografami, jak też realizuje koprodukcje z innymi instytucjami. Spektakle KTT były prezentowane na większości polskich scen i za granicą.

www.ktt.pl

 

Polska Sieć Tańca i Partnerzy (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia