ENG
A A A
 marzec 2019 

Bytom/ROZ/BREAK/Zamówienia choreograficzne 2018: Teatr ROZBARK „We_selle” – chor. Wojciech Mochniej

14 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom | Premiera

Pokaz spektaklu

W ramach projektu ROZ/BREAK Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na premierę spektaklu WE_SELLE w choreografii Wojciecha Mochnieja. We_selle to projekt multimedialny łączący istotę Physical Theatre, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji z projekcjami wideo i tworzonymi na żywo sound scape’ami.

 

Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje przekrój osobowościowy weselników, ich skomplikowane relacje i wewnętrzną potrzebę rutyny. To przełomowy moment w życiu pary młodej, związany z tradycją i próbą utrzymania jej ciągłości. Wesele to nie tylko rezerwuar rozrywki, ale czas podpatrywania siebie nawzajem, dokonywania w duchu rachunku sumienia, a co za tym idzie kreowania samego siebie wobec innych.

 

W ruchowym spektaklu pobrzmiewają echa klasyki: Wesela Wyspiańskiego, z którego zaczerpnięty został motyw rozpadu wspólnoty i relacji międzyludzkich, Ślubu Gombrowicza jako próby walki z formą oraz problemem komunikacji. W We_sellu nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej, choćby do filmów Wojciecha Smarzowskiego, który moment wesela potraktował jako sytuację, w której, jak w soczewce, skupiają się wady człowieka i na jaw wychodzą demony, które w nim drzemią.

 

Choreografia: Wojciech Mochniej

Światło: Steve Isom, Wojciech Mochniej

Dramaturg: Marcin Miętus

Muzyka: Wojtek Frycz

Współproducent: Aleksandra Machnik

Występują: Katarzyna Pawłowska, Katarzyna Kubalska, Monika Witkowska, Daniela Komędera, Wojciech Mochniej, Wojciech Kaproń, Tomasz Ciesielski, Paweł Urbanowicz, Odessa Johntson             

 

Bilety: 20 zł (ulgowy), 30 zł (normalny)

 

 Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018.

 

IMIT (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia