ENG
A A A
 marzec 2019 

Poznań/SBNT na Malcie 2018: Katarzyna Sitarz „Per-sona”

19 czerwca 2018 | godz. 17:00 | Poznań: Galeria 2, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

Pokaz spektaklu

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie odbędzie się pokaz spektaklu Per-sona Katarzyny Sitarz. Per-sona wsłuchuje się w dźwięk głosu, w jego materialność a zarazem nieuchwytność. Daje czas i przestrzeń na wybrzmiewanie plastyczności głosu, który nieustannie wymyka się znaczeniom i rezonuje na poziomie afektów i emocji. Per-sona składa soniczną sygnaturę ciała, rozprasza ją, kształtuje na nowo, tak że przenika się ona z tym, co ją poprzedziło. Granice między tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz zacierają się. Głos jest obecnością wykraczającą poza ciało, penetrującą przestrzenie, otwierającą możliwości dla wspólnego brzmienia. Jest siłą jednoczącą sensualność i intymność; dynamiką wibrującą w przyjemności, brzydocie, pięknie czy szaleństwie, w tym, co znane i obce. Per-sona nieustannie pulsuje pomiędzy głosem ciała a ciałem głosu, pomiędzy tym, co (nie)widzialne a tym, co (nie)słyszalne.

 

Choreografia, wykonanie: Katarzyna Sitarz
Dramaturgia: Eleonora Zdebiak
Opieka artystyczna: Bush Hartshorn
Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Spektakl powstał w ramach programu Solo Projekt Plus 2016

Przy wsparciu: Kooperatywa Łaźnia, Fundacja Witryna Kultury w Szczecinie

 

Katarzyna Sitarz dziękuje uczestnikom sesji feedbackowych za cenne uwagi i spostrzeżenia, jak też wszystkim, którzy wspierali i inspirowali ją w procesie twórczym.

 

 

 

Logo ASF czarne (miniaturka)    Kooperatywa Łaźnia (miniaturka)     Fundacja Witryna Kultury (miniaturka)

 

 

***

 

Bilety dostępne na stronie malta-festival.pl  oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

 

Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2018 - belka (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia