ENG
A A A
 sierpień 2019 
Fot. materiały organizatorów

Sopot: „Dada Hub Kids – Ciała niebieskie” – warsztat tańca współczesnego dla dzieci. Prowadzenie: Katarzyna Ustowska, Piotr Stanek

9 lipca 2018 - 15 lipca 2018 | godz. 10:00 | Sopot: Teatr BOTO, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B, w godz. 10.00-15.00

Warsztaty

Hub – (z ang.) punkt ogniskowy wokół którego jednocześnie mają miejsce wielorakie wydarzenia.

Teatr Dada von Bzdülöw po raz drugi zaprasza najmłodszych uczestników na wakacyjny cykl warsztatów tanecznych Dada Hub Kids  pt. Ciała niebieskie. Warsztaty prowadzone będą przez tancerzy współpracujących z Teatrem Dada von Bzdülöw – Katarzyną Ustowską i Piotrem Stankiem. 

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 712 lat na spotkanie z ruchem i wyobraźnią. Taniec stanie się głównym językiem i przewodnikiem dla dzieci w poznawaniu własnego ruchu i rozwijaniu swojej kreatywności. Podczas zajęć wykorzystane będą elementy improwizacji, zadań i gier choreograficznych, pracy ze słowem, muzyką i zapisami ruchu. Praca w grupie odsłoni nowe możliwości porozumiewania się poprzez ruch. Podczas zajęć pojawią się ćwiczenia na rozwijanie wyobraźni, wyostrzenie zmysłów, pogłębienie sprawności fizycznej i koordynacji ciała. Dzieci będą tworzyć własne kompozycje, będą też pracować z krótkimi sekwencjami ruchów, nadając im nowe jakości, kierunki, poziomy, prędkości oraz formę; będą odkrywać jak słowem lub rysunkiem opisać ruch.


Warsztat zakończy się pokazem, na którym dzieci łącząc elementy choreografii oraz ćwiczenia improwizacyjne  spotkają się z widzem w tańcu.


Uczestnicy warsztatu będą poruszać się nieustannie, w rytm muzyki, słowa, melodii lub innych dźwięków. Staną na głowie i popatrzą na świat do góry nogami! 


Zapisy pod adresem: dadahubkids@gmail.com
Koszt uczestnictwa w warsztatach: 450 zł
Przy zgłoszeniu opiekunowie dzieci poproszeni zostaną o wypełnienie krótkiej aplikacji zgłoszeniowej.


Wpłaty należy dokonać w terminie do 30 czerwca 2017 
na konto wskazane poniżej:
Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw


ul. Św. Ducha 26/30/13, 80-834 Gdańsk
Nr konta: 16194010763059080500000000
W tytule należy wpisać: 
DADA HUB KIDS 2018, imię i nazwisko dziecka


Katarzyna Ustowska – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (2008) oraz wydziału tańca współczesnego na University of Kent w Northern School of Contemporary Dance w Wielkiej Brytanii (2011). Magister w dziedzinie edukacji w tańcu współczesnym na Frankfurt University of Music and Performing Arts w Niemczech (2017). Realizuje autorskie prace, tworzy projekty artystyczne i edukacyjne w Polsce i za granicą. Współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw i Teatrem TransAtlantyk. Współtworzy Fundację Polka dot. Prowadzi autorski program edukacji tanecznej w otoczeniu pedagogicznym Montessori. Regularnie przeprowadza warsztaty dla tancerzy i aktorów, bazując na różnorodnych technikach tańca współczesnego i metodach improwizacji. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Sopotu oraz laureatką nagrody ,,Sopocka Muza dla Młodych Twórców”.


Piotr Stanek  absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od 2013 roku współpracuje z teatrem Dada von Bzdülöw przy spektaklach Enclave 4/7, Intro, Dzisiaj, Wszystko. W ostatnich latach występował w spektaklach m.in.: Jerzego Stuhra Ubu Król czyli Polacy, Rafała Urbackiego Jaram się, Jens Van Daele Working title:Ego, Jacka Łumińskiego Przejścia, Kuby Kowalskiego (Teatr Dramatyczny im. Stefana Żeromskiego w Kielcach) Zachodnie Wybrzeże, Remigiusza Brzyk (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie) Kariera Artura Ui chor. Dominika Knapik. 
Laureat nagrody publiczności w konkursie ,,Eurowizja dla Młodych Tancerzy 2013”, uczestnik dwóch edycji festiwalu ,,Deltebre Dansa” (Hiszpania). We współpracy z innymi artystami, stworzył autorskie projekty m.in.: Samsara, Zrabowali mi składaka (Klub Żak Gdańsk, rezydencja/premiera 2014), Plan ewakuacji/Emergency Plan (Krakowskie Centrum Choreograficzne 2015).

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia