ENG
A A A
 kwiecień 2019 
Fot. materiały organizatorów

Wrocław/XIII Brave Festival: Rama Vaidyanathan – warsztaty indyjskiego tańca klasycznego

18 lipca 2018 - 19 lipca 2018 | Wrocław: Akademia Sztuk Teatralnych, ul. Braniborska 59

Warsztaty

Organizatorzy XIII edycji Brave Festival zapraszają na warsztaty z indyjskiego tańca klasycznego, które poprowadzi Rama Vaidyanathan. Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych tańcem hinduskim, także tych niepraktykujących dotąd tańca bharatanatjami lub początkujących w tej technice.

 

Prowadząca warsztat Rama Vaidyanathan ma za sobą 25-letnią praktykę taneczną i jest obecnie jedną z najbardziej znanych na świecie tancerek stylu bharatanatjam, uczennicą legendarnej wykonawczyni Yamini Krishnamurthy. Głęboko czerpie z tradycji, a jednocześnie od lat rozwija indywidualny styl i odświeża klasyczny kanon. Sprawiła, że taniec stał się prawdziwie duchowym przeżyciem, któremu całkowicie się oddaje, i doskonale potrafi przekazać to publiczności. Ceniona przez krytyków za wyjątkowe umiejętności choreograficzne i wkład w repertuar tańca bharatanatjam. Uczy tańca klasycznego w Ganesa Natyalaya w Delhi oraz na licznych warsztatach w swoim kraju i zagranicą. Prowadzącej Ramie Vaidyanathan towarzyszyć będą dwaj muzycy akompaniujący podczas warsztatów, co pozwoli uczestnikom uchwycić ideę rytmów stosowanychw indyjskim tańcu klasycznym.

 

Bharatanatjam to antyczny styl klasycznego tańca hinduskiego pochodzący z południowych Indii, istniejący od ok. 3 tysięcy lat. Był wykonywany przez kapłanki – tancerki dewadasi w świątyniach w Thanjavur i Malabar, jako rodzaj daru składanego bóstwu. Dziś występuje głównie jedna tancerka lub cała ich grupa. Taniec ten łączy dynamikę wykonania ze statycznymi pozami i emocjonalnym zaangażowaniem. Towarzyszy mu muzyka i śpiew komentujący choreografię.

 

Warsztat prowadzony w języku angielskim, istniejemożliwość tłumaczenia na polski.

 

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie wydarzenia: http://www.bravefestival.pl/

 

Przy rejestracji do 30 czerwca 2–dniowy warsztat (3 h dziennie) – 120 zł

Przy rejestracji do 10 lipca 2–dniowy warsztat (3 h dziennie) – 160 zł

 

Więcej informacjiworkshops@bravefestival.pl

 

 

W ramach festiwalu artystka wystąpi w spektaklu razem z francuską tancerką i choreografką Mélanie Lomoff

Więcej informacji.

 

***

 

Brave Festival 

 

Brave Festival jest jednym z najbardziej wyjątkowych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2005 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła”. W tym roku, po przerwie, Brave Festival powrócił do Wrocławia w formie biennale. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu,  które organizatorzy otrzymali od gminy Wrocław. Fundusze na wydarzenie przekazało również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

„Przeciw wypędzeniom z kultury” – hasło przewodnie festiwalu – doskonale oddaje jego istotę. Organizatorzy dbają, by Brave Festival był przede wszystkim okazją do dyskusji nad problemami społeczności zamieszkujących różne części globu. Również w tym roku niezwykli artyści opowiedzą publiczności o różnych powodach marginalizacji – politycznych, ekonomicznych i obyczajowych. Walka, podejmowana każdego dnia przez społeczności kultywujące swoją kulturę, w czasie festiwalu staje się również udziałem publiczności.

 

Brave Festival miał dotąd 12 niezwykłych edycji. Każda z nich otwierała drzwi do krainy tradycji i duchowego dziedzictwa kultur całego świata, których kultywowanie staje się dziś ogromnym wyzwaniem.

 

Brave Festival od wielu lat wspierany jest honorowymi patronatami UNESCO, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Wrocławia oraz w podczas tej edycji Patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

 

http://www.bravefestival.pl

 

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia