ENG
A A A
 lipiec 2019 
Fot. materiały organizatorów

Wrocław/XIII Brave Festival: „Poznaj swój ruch” – warsztaty z Mélanie Lomoff

15 lipca 2018 - 19 lipca 2018 | godz. 10:00 | Wrocław: Akademia Sztuk Teatralnych, ul. Braniborska 59/ Teatr Pieśń Kozła, Jana Ewangelisty Purkyniego 1

Warsztaty

Warsztat dla tancerzy współczesnych i tancerzy używających elementów tańca klasycznego. Tematem pracy jest interpretacja hasła tegorocznej edycji Brave Festivalu: „Widzialni/Niewidzialni”. Oczekiwanym rezultatem będzie połączenie indywidualnej pracy z grupową choreografią.

 

Każdego dnia warsztaty będą się rozpoczynać ok. 30-minutową specjalną rozgrzewką anatomiczną. Pierwszy dzień przeznaczony jest na choreograficzny research. Każdy z uczestników ma szansę pracować nad własnym tematem i choreografią, którą zajmie się podczas warsztatów i będzie mógł ją rozwinąć. Sugerowane jestwcześniejsze przygotowanie propozycji tematu lub przystąpienie do zajęć zewstępnieprzepracowanym konceptem.

 

Mélanie: Uczestnicy będą prezentować grupie swoje propozycje, będę też dawać tancerzom materiał do pracy, by ukierunkować działania grupowe poprzez nadanie im rytmu i spójności przestrzennej. Wypróbujemy różne sposoby na to, jak połączyć ciała tancerzy w sieć, czy też „jeden organizm”, nie gubiąc jednocześnie indywidualnego podejścia do tematu. W ten sposób badać będziemy efekt „widoczności poprzez akumulację” przeciwstawionej „niewidzialności przez znikanie”.

 

Ostatniego dnia zostanie zaprezentowana praca w toku (work in progress) w siedzibie Teatru Pieśń Kozła, będąca punktem programu Brave Festivalu dla otwartej publiczności i ukazująca proces twórczy nad tematem Widzialni/Niewidzialni.

 

Tancerka i choreografka Mélanie Lomoff przez 10 lat tańczyła w grupie Montalvo-Hervieu. Laureatka Grand Prix konkursu Paris International Dance Competition w kategorii „taniec współczesny”. W 2014 roku na Brave Festival premierę miało jej solo Three studies of flesh. Na tegorocznej edycji wystąpi w pokazie wraz z indyjską tancerką klasyczną Ramą Vaidyanathan.

 

 

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie wydarzenia.

Rejestracja do 8 lipca: 5-dniowy warsztat (5 h dziennie) – 250 zł.

Więcej informacji: workshops@bravefestival.pl

 

Podczas festiwalu artystka wystąpi tez we wpsólnym spektaklu z indyjską tancerką klasyczną Ramą Vaidyanathan oraz spotka się z festiwalową publicznością. Obejrzeć tez będzie można pokaz z udziałem uczestników warsztatów.

 

O spektaklu

O pokazie powarsztatowym

 

***

 

Brave Festival 

 

Brave Festival jest jednym z najbardziej wyjątkowych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2005 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła”. W tym roku, po przerwie, Brave Festival powrócił do Wrocławia w formie biennale. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu,  które organizatorzy otrzymali od gminy Wrocław. Fundusze na wydarzenie przekazało również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

„Przeciw wypędzeniom z kultury” – hasło przewodnie festiwalu – doskonale oddaje jego istotę. Organizatorzy dbają, by Brave Festival był przede wszystkim okazją do dyskusji nad problemami społeczności zamieszkujących różne części globu. Również w tym roku niezwykli artyści opowiedzą publiczności o różnych powodach marginalizacji – politycznych, ekonomicznych i obyczajowych. Walka, podejmowana każdego dnia przez społeczności kultywujące swoją kulturę, w czasie festiwalu staje się również udziałem publiczności.

 

Brave Festival miał dotąd 12 niezwykłych edycji. Każda z nich otwierała drzwi do krainy tradycji i duchowego dziedzictwa kultur całego świata, których kultywowanie staje się dziś ogromnym wyzwaniem.

 

Brave Festival od wielu lat wspierany jest honorowymi patronatami UNESCO, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Wrocławia oraz w podczas tej edycji Patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

 

http://www.bravefestival.pl

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia