ENG
A A A
 grudzień 2019 
Fot. materiały organizatorów

Wrocław/XIII Brave Festival: ILL-Abilities – warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami

14 lipca 2018 - 15 lipca 2018 | godz. 10:30 | Wrocław: Centrum Technologii Audiowizualnych, ul. Wystawowa 1

Warsztaty

W ramach XIII edycji Brave Festival odbędą się warsztaty prowadzone przez Międzynarodowy Zespół Breakdancerów ILL – Abilities. 

 

Warsztaty skierowane są do osób w wieku powyżej 13. roku życia z różnymi niepełnosprawnościami fizycznymi oraz umysłowymi.

 

Warsztaty prowadzone są przez tancerzy, którzy chcą pokazać, że mimo ograniczeń stawianych przez ciało, każdy jest zdolny do tańca i do ruchu. Lata doświadczenia pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami pozwoliły im wypracować metodę pracy i czerpania radości z ruchu.

 

Zespół ILL – Abilities to zespół tancerzy breakdance, w którego skład wchodzą artyści z różnych części świata (Kanady, USA, Holandii, Chile, Korei Południowej, Brazylii). Łączy ich determinacja do przekraczania granic i pokazywania, że to, co wydaje się niemożliwe, tak naprawdę leży w zasięgu możliwości. Takim podejściem chcą się dzielić z uczestnikami warsztatów.

 

 

Film promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=Es4t8PVptkI&t=81s

 

 

Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane organizatorzy proszą o kontakt na adres: u.andruszko@bravefestival.pl, numer telefonu 693 974 687.

 

 

***

 

Brave Festival 

 

Brave Festival jest jednym z najbardziej wyjątkowych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2005 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Teatralnej „Pieśń Kozła”. W tym roku, po przerwie, Brave Festival powrócił do Wrocławia w formie biennale. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu,  które organizatorzy otrzymali od gminy Wrocław. Fundusze na wydarzenie przekazało również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

„Przeciw wypędzeniom z kultury” – hasło przewodnie festiwalu – doskonale oddaje jego istotę. Organizatorzy dbają, by Brave Festival był przede wszystkim okazją do dyskusji nad problemami społeczności zamieszkujących różne części globu. Również w tym roku niezwykli artyści opowiedzą publiczności o różnych powodach marginalizacji – politycznych, ekonomicznych i obyczajowych. Walka, podejmowana każdego dnia przez społeczności kultywujące swoją kulturę, w czasie festiwalu staje się również udziałem publiczności.

 

Brave Festival miał dotąd 12 niezwykłych edycji. Każda z nich otwierała drzwi do krainy tradycji i duchowego dziedzictwa kultur całego świata, których kultywowanie staje się dziś ogromnym wyzwaniem.

 

Brave Festival od wielu lat wspierany jest honorowymi patronatami UNESCO, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Wrocławia oraz w podczas tej edycji Patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

 

 http://www.bravefestival.pl

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia