ENG
A A A
 lipiec 2019 
Fot. materiały organizatorów

Lublin/Fundacja tanTHEO: „ciało-ruch-przestrzeń” – warsztaty improwizacji ruchowej i symboliki ciała

22 lipca 2018 | godz. 15:30 | Lublin: FaraRaRa, ul. Plac po Farze 6

Warsztaty

Fundacja tanTHEO zaprasza na warsztaty improwizacji ruchowej i symboliki ciała – ciało-ruch-przestrzeń.

 

Improwizacja ruchowa jest to wolny, swobodny taniec bez określonej formy, czy narzuconego odgórnie schematu. Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie budował swój własny, niepowtarzalny styl poruszania się. Głównym celem warsztatu jest pozbycie się blokad tkwiących w ciele, które na co dzień przeszkadzają w pełnej realizacji twórczego potencjału.

 

Koszt: 50zł (uczestnicy poprzednich warsztatów Joanny, uczniowie i studenci: 35zł)
Kontakt i zapisy: warsztaty.tan.theo@gmail.com, 501 704 548

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Program warsztatów oparty został na opracowanej w latach 1976 - 1984 metodzie dr Detlefa Kapperta Improwizacji ruchu i symboliki ciała. Metoda reprezentuje jedną z wiodących współcześnie ,,idei zespolenia”: treningu ruchowego (sprawności fizycznej) i treningu odczuwania (zdolności percepcyjne), a także: integracji ciała ze sferą psychiczną (samorozwój, świadomość siebie) i rozszerzanie form osobistej kreacji oraz ekspresji (spontaniczność, otwartość).

Uczestnicy poznają techniki opierające się na podstawowych aspektach ruchu takich jak: przestrzeń, forma, czas, dynamika, płynność, impuls, rytm, ciężar, kontakt z przestrzenią, przedmiotem i partnerem.

ProwadzenieJoanna Dominika Belzyt 
(instruktor improwizacji ruchowej i symboliki ciała)

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia