ENG
A A A
 maj 2019 
Karol Tymiński  „Ogrodnik”, dzięki uprzejmości Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, fot. Bartosz Górka

Warszawa: „Ogrodnik” – warsztaty z Karolem Tymińskim

4 sierpnia 2018 - 5 sierpnia 2018 | godz. 12:00 | Warszawa-Wawer: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1, w godz. 12.00-15.00

Warsztaty

Centrum w Ruchu zaprasza do udziału w warsztatach z Karolem Tymińskim. Łącząc doświadczenia graniczne z poszukiwaniami nowych form poruszania się i obcowania z materią, artysta eksploruje możliwości tworzenia tańca, który mógłby uwrażliwić jednostkę na byty nieludzkie. Te poszukiwania znalazły swój rezultat w Ogrodniku – pracy,  w której performer jest twórcą i opiekunem wodnych ogrodów. Te niezwykle wrażliwe na dotyk formy, przypominające meduzy, są próbą odtworzenia dynamiki oceanów. W spektaklu stają się one partnerami do wspólnego tańca, w którym obie strony oscylując pomiędzy rolą dominanta i podległego, szukają equilibrium statusów obojga.

Warsztaty mają na celu przedstawienie uczestnikom metod pracy artysty. Podczas dwudniowego spotkania przybyli będą mieli okazję wziąć udział w praktykach na pograniczu medytacji i doświadczeń granicznych, które wzbogacone o eksplorację fizycznej konstrukcji ciała i jego ruchowych możliwości posłużą uczynieniu z niego niezwykle wrażliwego narzędzia, które będzie motywowane do ruchu procesem testowania, odczuwania i nasłuchwianiu zarówno  samego siebie ,jak i otaczającego go środowiska. Praca z „ogrodami” będzie odbywać się w drugim dniu warsztatów.

W celu uzyskania szczegółowych informacji lub dokonania zapisu organizatorzy proszą o kontakt na poniższy adres: karol.tyminski@gmail.com


Warunkiem udziału w warsztacie jest uiszczenie opłaty w wysokości 300 zł przelewem na konto bankowe o numerze podanym w mailu zwrotnym do 30 lipca 2018.

Liczba uczestników jest ograniczona do 12. osób.

 


Karol Tymiński
jest choreografem i performerem. Rezyduje w Berlinie. Jest współzałożycielem kolektywu Centrum w Ruchu, absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej  w Warszawie i Performing Arts Research and Training Studios (P.A.R.T.S.) w Belgii. Tymiński skupia się na tworzeniu ruchu, który eksploruje strukturę ludzkiego ciała. Zaprezentowane raczej jako fizyczna materia niż jako w pełni ukształtowana jednostka, staje się plateau dla kwestionowania kulturowo wytworzonego obrazu człowieka. W swoim brutalistycznym tańcu Tymiński oscyluje pomiędzy fizyczną pracą a rytuałem, penetrując fizyczność performera i jednocześnie sięgając do jego sfery emocjonalnej. Prace Tymińskiego były prezentowane na wielu międzynarodowych scenach oraz festiwalach, takich jak American Realness (Nowy Jork), Esplenade Theatre (Singapur), Reykjavik Dance Festival,  ImPulsTanz (Wiedeń), La Maison de la culture d’Amiens (Francja) czy Sophiensaele (Berlin).

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia