ENG
A A A
 marzec 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/III: Marta Ziółek „Seans z Pamelą”

30 lipca 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Duża scena, Foyer, Modelatornia; Teatr Studio, pl. Defilad 1.

Pokaz spektaklu

W ramach III odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Marta Ziółek zaprasza na pokaz performansu Seans z Pamelą. Seans z Pamelą odbywa się przed kamerą i do kamery. Tytułowa Pamela jest intermedialna – igra z przedstawieniami kultury karaoke. W jej świecie pojawiają się zamaskowane postacie, nawiązujące do wizerunków ekstatyczek, upadłych świętych, błaznów i legendarnych cyberpunkowych figur. W świecie Pameli przywołane zostają pragnienia rytuału i niecodzienność cielesnej ekstazy.

Pamela to postać widmo. Nawiązuje do współczesnych koncepcji nowej rytualności, opierających się na typowym dla kapitalizmu strachu przed niemożnością kontrolowania kapitału. Jej „obecność” stała się punktem wyjścia do zainicjowanej przez Martę Ziółek serii działań performatywnych. Polegają one na zmianie formuły przedstawienia w zależności od miejsca.

Dotychczas miały miejsce trzy odsłony: Pamela w galerii w ramach wystawy Lepsza ja (, sierpień 2017 Zachęta, kuratorka: Magda Komornicka) i Is It Pamela/Inkarnacje (wrzesień 2017, Festiwal Łódź Czterech Kultur) oraz Seans z Pamelą w ramach projektu PTV. Performans TV realizowanego w Zamku Ujazdowskim od 2017 roku (2017/2018).

 

W spektaklu pojawia się cytat z serialu:
Miasteczko Twin Peaks, reż. Mark Frost, David Lynch

 

Trailer

 

Reżyseria/choreografia: Marta Ziółek
Dramaturgia: Joanna Ostrowska
Wizualizacje: Rafał Dominik
Muzyka: Lubomir Grzelak
Kostiumy: Agata Mickiewicz
Projekt tkaniny: Aleksandra Misztur
Reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński
Śpiew: Olga Mysłowska
Performerzy: Hana Umeda, Wojciech Grudziński, Karolina Kraczkowska, Olga Mysłowska, Marta Ziółek, Beata Bąk

Czas trwania: 70 min

Data premiery: 29 grudnia 2017.

 

W spektaklu jest wykorzystywany laser.

 

Partnerzy:

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

DRUKARNIA mixprint

 

Ogród Botaniczny UW 1 (Seans z Pamelą). (miniaturka)        Ogród Botaniczny UW 2 (Seans z Pamelą). (miniaturka)    Drukarnia mixprint (Seans z Pamelą) (miniaturka)

 

 

 

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia