ENG
A A A
 wrzesień 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/III: FORMAT ZERO „Warszawskie Muzeum Tańca”

31 lipca 2018 | godz. 20:00 | Warszawa: Duża scena, Teatr Studio, pl. Defilad 1.

Pokaz spektaklu

W ramach III odsłony Sceny Tańca Studio 2018 odbędzie się pokaz spektaklu Warszawskie Muzeum Tańca Kolektywu Artystycznego FORMAT ZERO. Warszawskie Muzeum Tańca prezentuje dorobek pionierów tańca modern  z lat 1918 – 1939 w interpretacji obecnie tworzących w stolicy tancerzy i choreografów.

 

Marta Kosieradzka inspirowała się postacią Tacjanny Wysockiej, której życie toczyło się pomiędzy dwoma miastami – Warszawą i Petersburgiem. W etiudzie pokazana jest jako natchniona i egzaltowana artystka, zafascynowana Isadorą Duncan, a zarazem twórczyni sztuki kabaretowej i rewiowej.

 

Bartek Woszczyński w przybliża  trzy najbardziej znaczące okresy życia Marie Rambert. Nadał im unikalny styl choreograficzny. Jako absolwent założonej przez Marie The Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie wcielił się w rolę jej ucznia.

 

Sonię Egner w postaci Haliny Szmolcówny najbardziej zainspirowała barwność i różnorodność życia artystki oraz szybki rozwój jej kariery.

 

Etiuda przygotowana przez Artura Grabarczyka jest współczesną interpretacją twórczości Feliksa Parnella. Punktem odniesienia są zainteresowania estetyczne i fantazje artystyczne Parnella. Pracując z bazą  zdjęć oraz księgą dzienników, skupił się na podobieństwach i różnicach między nim a Feliksem Parnellem.

 

Iwona Wojnicka w swojej etiudzie odnosi się do fragmentu biografii tanecznej Poli Nireńskiej. Osią etiudy jest wewnętrzny konflikt Poli, który Iwona Wojnicka odnalazła we wspomnieniach artystki: ...moje rodzinne tradycje były w konflikcie z tym, czego nauczała Wigman.

 

kierownictwo artystyczne: Iwona Wojnicka
reżyseria przestrzeni i świateł: Marek Kowalski, Roman Woźniak
kompozycja audiowizualna: Wiktor Podgórski 
wizualizacje: Marta Kawecka
kompozycja: India Czajkowska
reżyseria dźwięku, kompozycja: Rafał Smoliński 

kierownictwo produkcji: Joanna Stasina 

 

Obsada:

Feliks Parnell // Artur Grabarczyk
Halina Szmolcówna // Sonia Egner 
Pola Nireńska // Iwona Wojnicka 
Tacjanna Wysocka // Marta Kosieradzka 
Marie Rambert // Bartosz Woszczyński 

 

Data premiery: 19 maja 2018

Czas trwania: ok. 90 minut

 

Partnerem projektu jest Muzeum Warszawy.

 

 

Stowarzyszenie i kolektyw artystyczny FORMAT ZERO logo (miniaturka)Warszawskie Muzeum Tańca (miniaturka)   Muzeum Warszawy (miniaturka)

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia