ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/IV: Grudziński/Osowicz/Ostrowska/Ptasznik/Michailova „Performance międzygatunkowy”

2 sierpnia 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Plac Defilad (wstęp wolny) | Premiera

Pokaz spektaklu

W ramach IV odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Wojciech Grudziński, Aleksandra Osowicz, Joanna Ostrowska, Magdalena Ptasznik, Zoi Michailova pokażą Performance międzygatunkowy. Ogrody i przestrzeń publiczna to miejsca, w których każdy żywy organizm performuje. Jako czasoprzestrzenne, dynamiczne twory nawiązują do struktury performansu. Za działania odpowiadają zwierzęta ludzkie i nieludzkie, hybrydy, zmiennokształtne organizmy, niewidzialne istoty oraz rośliny. Tworzą one sieć zależności, w ramach której najważniejsza jest wspólnota. Jednym ze sposobów komunikacji staje się wzajemne naśladownictwo. Wszyscy działają, uczą się i myślą grupowo.

 

Artyści o spektaklu:

Chcemy stać się częścią tej wspólnoty. Nasze działanie polega na próbie dopasowania się. Nie chodzi o performowanie dla nowego audytorium różnych gatunków rezydentów. Przecież ludzkie doświadczenie to tylko jedno z wielu doświadczeń. Ważne jest współtworzenie przestrzeni, w której wszyscy będą mogli czuć się swobodnie. Jedzenie, komunikacja i przyjemność to teren międzygatunkowych badań. Z czasem przestrzeń może ulec zmianie. Być może te założenia nie zostaną zaakceptowane przez wspólnotę. Być może ludzie nie potrafią się dopasować.  Być może... „za mocno skupiamy się na sobie samych, zapominając, że nie jesteśmy jedynymi zwierzętami na Ziemi”. Cytat: Joanna Bednarek,  Życie, które mówi. Nowoczesna wspólnota i zwierzęta, PWN, Warszawa 2017.

 

Koncept i wykonanie: Wojciech Grudziński, Aleksandra Osowicz, Joanna Ostrowska, Magdalena Ptasznik, Zoi Michailova

Grafika: Maciej Bychowski

Kurator: Anna Czaban

Produkcja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie

 

CSW logo 2017 (miniaturka)

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia