ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/IV: HOTELOKO movement makers „Darklena” – spektakl dla dzieci

1 sierpnia 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Malarnia, Teatr Studio, pl. Defilad 1.

Pokaz spektaklu

W ramach IV odsłony Sceny Tańca Studio 2018 HOTELOKO movement makers pokaże spektakl dla dzieci Darklena. Darklena to opowieść o chłopcu, który lubi gry komputerowe i piłkę nożną, ale lubi też tańczyć. Pewnego dnia, kiedy budzi się rano i szykuje do szkoły, nagle wszystko dzieje się inaczej niż zwykle. Nieoczekiwanie pojawia się także tajemnicza Darklena. Aktorka i reżyserka Agata Życzkowska oraz tancerz i choreograf Wojciech Grudziński spotykaj się w pracy po raz trzeci. Poprzednie ich spektakle skierowane do dorosłych: #moiprzyjacieletancza i Absolutely Fabulous Dancers zrealizowali jako HOTELOKO movement makers wraz z choreografką i tancerką, Magdaleną Przybysz. Do współpracy przy spektaklu Darklena zaprosili tancerkę i performerkę  Joannę Chitruszko oraz młodego 11-letniego tancerza Bastiana Knober-Żebrowskiego, który od szóstego roku życia tańczy w formacji MBB Warszawa (mistrz świata w Latin Show / Ateny 2017).

 

Spektakl skierowany jest szczególnie do dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat (ukończona IV klasa) oraz starszych. Premiera została zrealizowana w ramach Programu Koprodukcji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

 

Trailer

 

W tym spektaklu przewija się temat tolerancji. To czas, aby mówić o tym do młodych w sposób prawdziwy i szczery, ale z pomysłem, poprzez sztukę i zabawę. Moje spektakle łączą taniec współczesny, teatr, wideo, performans. Czerpię z codzienności, z naszego świata.

Agata Życzkowska

 

Darklena może pojawić się w dowolnym miejscu o każdej porze. To opowieść osób, które próbują ją opisać na podstawie swoich wspomnień i doświadczeń. „Darklena” to przede wszystkim to, co wy widzicie. Darklena publikuje i jest aktywna.

Wojciech Grudziński

 

Link do recenzji: http://www.taniecpolska.pl/krytyka/555

 

Spektakl skierowany jest do dzieci i młodzieży od 10 roku życia.

 

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia