ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/IV: Teatr Limen Butoh „Ogrody opuściły swoje drzewa (wersja kobaltowa)”

2 sierpnia 2018 | godz. 19:15 | Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, pl. Defilad 1.

Pokaz spektaklu

W ramach IV odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Teatr Limen Butoh pokaże spektakl Ogrody opuściły swoje drzewa (wersja kobaltowa). Spektakl ma formę opery butoh – jest utworem na mezzosopran, wiolonczelę, elektronikę, wideo i dwójkę performerów butoh. Inspiracją dla artystów była rytualna funkcja lamentu, jego wymiar absolutny jako pieśni, mającej moc transformującą. Momentu transgresji poszukują w dekonstrukcji jego klasycznej formy operowej, w zderzeniu ze współczesną kompozycją i improwizacją muzyczną oraz z tańcem butoh. Twórców interesuje zarówno indywidualne doświadczenie straty, jak też poczucie zagubienia i opuszczenia, charakteryzujące świat współczesnego człowieka. Niespodziewanie pokrewną przestrzeń znaleźli w poezji  Juliana Przybosia, z której pochodzi tytuł naszego spektaklu. Czy lament może być „przejściem”, transformacją poczucia straty i odnalezieniem nowego sensu?

 

Trailer

 

Reżyseria: Sylwia Hanff

Taniec butoh: Sylwia Hanff i Marek Kowalski

Muzyka: Robert Jędrzejewski.  

 

W spektaklu wykorzystano nagranie śpiewu Elwiry Janasik (mezzosopran)oraz  fragmenty Lamentu Ariadny Claudio Monteverdiego, Lamentu Dydony Henry’ego Purcella, Hor ch'è tempo di dormire Tarquinio Meruli.

 

Czas trwania: 45 min

Data premiery: 3 września 2015

 

Spektakl dozwolony jest od lat 16.

 

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”.

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

 

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia