ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/IV: Karolina Kraczkowska/Art Stations Foundation „Sci-Fi Ceremonials”

2 sierpnia 2018 | godz. 20:15 | Warszawa: Modelatornia, Teatr Studio, pl. Defilad 1.

Pokaz spektaklu

W ramach IV odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Karolina Kraczkowska pokaże spektakl Sci-Fi Ceremonials, który zrealizowany został w ramach programu Art Stations Foundatation Solo Projekt Plus 2018.

 

O spektaklu:

Łowca androidów to dystopijna wizja przyszłości podszyta filozoficznymi zagadnieniami na temat rzeczywistości i zależności. W świecie zaawansowanej technologii, kto i co może być uznane za istotę ludzką? Replikanci stają się dla ludzi punktem odniesienia. W jaki sposób człowiek konstruuje poczucie tożsamości? Czy może on polegać na własnej percepcji? Skąd może mieć pewność, kim naprawdę jest? Co jeśli to on sam okaże się największym złudzeniem? Spektakl bada zależność pomiędzy organicznym i nieorganicznym, umysłem i ciałem, początkiem, trwaniem, wygaśnięciem, wyborem – efektem głębokiego i autentycznego pragnienia – a wyuczonym, zaprogramowanym schematem. Czy istnieje jedna koncepcja ludzkości, czy jednak bycie istotą ludzką to ciągła praca w procesie?

 

choreografia i wykonanieKarolina Kraczkowska

opracowanie muzyczne: Sasha Zakrevska (Polychain) na podstawie oryginalnej ścieżki dźwiękowej Vangelisa do filmu Łowca androidów

realizacja techniczna i światła: Łukasz Kędzierski

opieka artystyczna: Peter Player

 

Czas trwania: 30 minut

Data premiery: 11 maja 2018

 

Partnerzy: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg

 

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)      Logo Burdąg z pełną nazwą (miniaturka)

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia