ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Gdańsk/ XXII Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Mellin|Wińczyk aka Pink&Yellow „Stoję na brzegu rzeki”

1 sierpnia 2018 | godz. 21:30 | Gdańsk: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Bogusławskiego 1 - plener.

Pokaz spektaklu

XXII edycja Festiwalu Szekspirowskiego potrwa od 27 lipca do 5 sierpnia 2018roku. Od 2011 roku w ramach festiwalu prezentowane są także monodramy, performanse, teatry uliczne i inne alternatywne formy teatralne w nurcie SzekspirOFF. W ramach SzekspirOFF 2018 wystąpią Magdalena Mellin i Monika Wińczyk z performansem Stoję na brzegu rzeki, inspirowanym postacię Ofeilli. Ofelia opuszczona przez wszystkich, którym ufała, zdradzona, poniżana i wykorzystywana, stoi na brzegu rzeki i wyraża pełen sprzeciw na dalsze egzystowanie w narzuconych jej przemocowych porządkach, porządku ojca czy miłości, które ograniczały ją i sterowały nią. Co finalnie zobaczy Ofelia, przyglądając się gładkiej powierzchni wody, stojąc na brzegu i czekając na swoją kolej? Uśmiech Meduzy, atak terrorystyczny, pomarańczową kamizelkę ratunkową należącą do jakiegoś uchodźcy…? Jaki ostateczny wyraz będzie miała jej wściekłość?

 

Koncept: Magdalena Mellin, Monika Wińczyk

Występują: Magdalena Mellin, Monika Wińczyk

Teksty: Magdalena Mellin, Hamlet Williama Szekspira, Śmierć Ofelii Stanisława Wyspiańskiego

Czas trwania: 45 minut

 

Bilety od 20 zł

KUP BILET

Strona festiwaluhttp://festiwalszekspirowski.pl

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia