ENG
A A A
 czerwiec 2019 
Warszawa/Nowy Taniec z Izraela/Żydowski ruch: „Mr. Gaga” – projekcja filmu Tomera Heymanna z komentarzem

Warszawa/Nowy Taniec z Izraela/Żydowski ruch: „Mr. Gaga” – projekcja filmu Tomera Heymanna z komentarzem

31 sierpnia 2018 | godz. 17:00 | Warszawa: JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A.

Film tańca/o tańcu

W ramach przeglądu Nowy taniec z Izraela (kurator: Tadeusz Woleński) oraz projektu Żydowski ruch Nowy Teatr w Warszawie, Warsaw Dance Department i Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa zapraszają na pokaz filmu Mr. Gaga z komentarzem na żywo. To najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu Piny, a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami. Mr. Gaga opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu GaGa, umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

 

Wstęp wolny.

 

***

 

Żydowski ruch jest otwartym dla wszystkich zaproszeniem do eksploracji powiązań między praktykami związanymi z ciałem a kulturą. Projekt jest próbą stworzenia autentycznego procesu kulturotwórczego, zrodzoną ze współpracy Warsaw Dance Department i Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa.  Projekt Żydowski ruch to rezydencje artystyczne, warsztaty i spotkania, służące jako platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i podejść artystycznych. To okazja do wspólnego zadania pytań i zmapowania obszaru rozciągającego się pomiędzy pojęciami takimi jak: Izrael, Polska, judaizm, historia, kultura, sztuka, ciało i ruch, przy użyciu zarówno teorii, jak i praktyki.

Organizatorzy:
Warsaw Dance Department, Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa

Partnerzy:
Ambasada Izraela w Polsce, Nowy Teatr, m.st. Warszawa.

 

Ambasada Izraela - logo (miniaturka)

                                                          

Wydarzenia, których partnerem jest NOWY TEATR finansuje Miasto Stołeczne Warszawa, Gaga Movement & Research Ltd.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia