ENG
A A A
 czerwiec 2019 
Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

16 sierpnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

Pokaz spektaklu

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się pokaz performansu Jumpcore Pawła Sakowicza. Jest to wielogodzinna praktyka skakania, dla której inspiracją była postać amerykańskiego tancerza, aktora i choreografa Freda Herko. Praca miała swój początek w Zachęcie na wystawie Lepsza ja, wstępem do jej powstania były warsztaty prowadzone przez artystę z publicznością galerii oraz research na temat figury skoku w historii tańca.  Ostatecznie powstał wyjątkowo fizyczny i wyczerpujący akt, 40-minutowa intensywna transformacja skoku, który sięga raz do technik rave’owych, a kiedy indziej spektakularnych skoków baletowych. Jak określił to autor: „Skok jest traktowany jako pogański rytuał, futbolowy dribling, barokowy eksces albo symboliczne wniebowstąpienie.”

 

Wstęp wolny.

 

Paweł Sakowicz – choreograf i tancerz, absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz choreografii i performansu w London Contemporary Dance School. Pracuje z choreografami i artystami wizualnymi oraz jako choreograf przy spektaklach teatralnych. Podczas wystawy Lepsza ja powstał projekt Jumpcore będący wielogodzinną praktyką skakania. Przez trzy dni sale Zachęty były miejscem tworzenia choreografii opartej na różnych skokach – od baletowych po rave’owe.

 

Program „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy:

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Praca Pawła Sakowicza Jumpcore trafi wkrótce do kolekcji Zachęty w ramach programu „Regionalne kolekcje sztuki współczesnej”:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia