ENG
A A A
 sierpień 2019 
Na zdjęciu: Jennifer Monson. Fot. materiały organizatorów.

Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2018: Jennifer Monson „Tańcząc systemy i partytury miejskich ekosystemów”– coaching

10 września 2018 - 14 września 2018 | Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

Warsztaty

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału we wrześniowej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2018 – coachingu Tańcząc systemy i partytury  miejskich ekosystemów, który poprowadzi Jenniger Monson. W ramach warsztatu uczestnicy będą badać, w jaki sposób mogą użyć tańca jako narzędzia badawczego do zrozumienia wzorców  i zasad organizacji środowisk, w których żyją. Przyjrzą się, w jaki sposób doświadczanie tańca w środowisku miejskim wpływa na ich wybory choreograficzne. Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć własne procesy i partytury, a także zapoznają się z metodologiami i strategiami, które prowadząca rozwija w ciągu ostatnich kilku lat. Podstawowym narzędziem pracy podczas warsztatów będzie improwizacja. Efekty każdego dnia pracy skumulują się w finałowe wydarzenie / performans. Opcjonalne nocne i (bardzo) poranne spacery dostarczą uczestnikom alternatywnych sposobów orientacji w przestrzeni. Ta praktyka buduje koncentrację, elastyczność i zdolności adaptacyjne, i postrzega ciało tańczące jako wysoko wyspecjalizowany aparat percepcyjny. Stąd już tylko krok by objawiły się uczestnikom eksperymentalne możliwości choreograficzne.

 

 

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres: m.harasimowicz@artstations foundation5050.com
w tytule zgłoszenia wpisując: AAT Monson

Deadline nadsyłania zgłoszeń:  piątek 31 sierpnia 2018 roku o godz. 23.59

Koszt uczestnictwa: 300zł

 

 

Jennifer Monson (USA) – choreografka i performerka oraz szefowa artystyczna  iLAND - interdyscyplinarnego  laboratorium sztuki, nauki i tańca); rozumie praktykę jako narzędzie zgłębiania  powiązań  między  ekologicznym, filozoficznym i estetycznym podejściem do wiedzy i zrozumienia naszego otoczenia. Kierując artystycznie laboratorium iLAND, tworzy rozbudowane projekty poinformowane i zainspirowane  fenomenami natury oraz środowiskami  kreowanymi sztucznie. Jej ostatnie przedsięwzięcia  to  BIRD BRAIN (2000-2011) iMAP/Ridgewood Reservoir (2007), Mahomet Aquifer Project (2009), SIP (sustained immersive process)/watershed (2010), Live Dancing Archive (2012) oraz  in tow (2015).  Jej obecny projekt, bend the even, eksploruje światło w oparciu o badania przeprowadzane pomiędzy nocą a świtem. Jennifer Monson jest profesorem choreografii na wydziale Uniwersytetu w Illinois (Urbana Champaign in the Dance).

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia