ENG
A A A
 grudzień 2019 
Dokumentacja działania zrealizowanego w ramach projektu „Plac Małachowskiego 3” w przestrzeni wystawy „Koji Kamoji. Cisza i wola życia” w Galerii Zachęta, 2018. Fot. Weronika Wysocka.

Warszawa/Centrum w Procesie 2018: Izabela Chlewińska „Cisza”

15 września 2018 - 16 września 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1.

Pokaz spektaklu

W ramach cyklu Centrum w Procesie 2018  Centrum w Ruchu i Instytut Teatralny w Warszawie zapraszają na Ciszę Izabeli Chlewińskiej – spektakl, instalację performatywną i seans leczniczy w jednym. Cisza to szczególne miejsce odpoczynku, wytchnienia, samoobserwacji. Tym miejscem jest ciało. To również dodatkowe miejsce w przestrzeni publicznej, w debacie społecznej, na scenie politycznej, w intymnych relacjach. Cisza to koniec i początek, wejście na nowy poziom postrzegania swojego ciała i rzeczywistości.

 

Jest to spektakl z jednej strony medytacyjny i introwertyczny, a z drugiej bezpośredni i konfrontacyjny – w relacji i sprzężeniu energetycznym z otoczeniem – obiektami w przestrzeni oraz ludźmi i ich ciałami, wraz z tym, czego nie widać – ich uczuciami, myślami i fantazjami. Trening uważności poprzez generowanie ciszy – ciszy jako podstawowej potrzeby człowieka. Performerzy niczego nie udają. Czasami są aktywni, a czasami bierni. Śmieją się. Płaczą. Rozmawiają. Tańczą. Widownia niczego nie ogląda. Wszystkiego doświadcza osobiście.

 

Widownia niczego nie ogląda. Wszystkiego doświadcza osobiście.

Polska potrzebuje Ciszy!

 

Reżysera, choreografia i dźwięk: Izabela Chlewińska

Dramaturgia: Ela Chowaniec

Scenografia i kostiumy: Tomek Bergmann

Światło: Damian Pawella

Wykonanie: Izabela Chlewińska, Marta Bury, Aneta Jankowska, Lucyna Piwowarska, Karol Kadłubiec, Kamil Przystał, Tomek Sobczak

Koordynator projektu: Ewa Kędziora

Organizatorzy: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

 

Logo Fundacja Burdąg (miniaturka) Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)

 

 

Partner: Instytut Teatralny w Warszawie

Wydarzenie w ramach Centrum w Procesie 2018

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Bilet: 25 zł

Do kupienia na stronie: http://www.instytut-teatralny.pl/kalendarium/cisza_2018-09-14

 

Zdjęcie jest dokumentacją działania zrealizowanego w ramach projektu „Plac Małachowskiego 3” w przestrzeni wystawy „Koji Kamoji. Cisza i wola życia” w Galerii Zachęta, 2018. Fot. Weronika Wysocka.

 

Cisza jest jedną z trzech wrześniowych premier cyklu Centrum w Procesie 2018. Pozostałe to Uncannings  Magdaleny Ptasznik i Królowa wody Marii Stokłosy – obie będą prezentowane jako wydarzenia performatywne towarzyszące wystawie Inne tańce w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia