ENG
A A A
 kwiecień 2019 

Tarnów/ Scena Otwarta 2018: Kielecki Teatr Tańca „Alicja w Krainie Czarów”

25 października 2018 | godz. 18:00 | Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

Pokaz spektaklu

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na spektakl Alicja w Krainie Czarów Kieleckiego Teatru Tańca, który odbędzie się w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Spektakl łączy tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką. Równie ważna co choreografia jest warstwa plastyczna spektaklu – zaprojektowano do niego ponad dwieście oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. Po przedstawieniu organizatorzy zapraszają na spotkanie z artystami.

 

O spektaklu:

 

Alicja w Krainie Czarów to widowisko Kieleckiego Teatru Tańca, łączące tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką. Alicji towarzyszą: Kot o kilku obliczach, śmieszny Królik, barwne Kwiaty, Motyle oraz stepujący Stonóg. Niezwykłość w przedstawieniu podkreślona została przez warstwę plastyczną: ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. Spektakl jest niezwykle radosny, a jego twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Choreografia obejmująca różne style tańca: poczynając od stepowania, rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny, pozwala widzom przenieść się do magicznego świata fantazji.

 

W spektaklu wystąpią zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz uczniowie Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

 

Kielecki Teatr Tańca jest jednym z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Założony i prowadzony przez Elżbietę Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka początkowo był zespołem prywatnym, od 1998 roku działał jako stowarzyszenie, by od 11 marca 2004 roku stać się samorządową instytucją kultury finansowaną z budżetu Miasta Kielce. Dyrekcja Kieleckiego Teatru Tańca ma na celu tworzenie zespołu artystycznego specjalizującego się w repertuarze opartym na stylach tańca jazzowego. Wśród zrealizowanych przedstawień są kameralne formy choreograficzne oraz duże formy z udziałem orkiestry symfonicznej oraz chóru – m.in. prawykonania z Filharmonią Świętokrzyską: Pasja z muzyką Pawła Łukowca (2006), Zdarzyło się w Jeruzalem z muzyką Krzesimira Dębskiego, scenografią Borysa Kudlički (2008). Choreografowie gościnni, którzy realizowali spektakle w KTT to: Katarzyna Skawińska, Ira Nadia Kodiche, Zofia Rudnicka Beate Vollack, Piotr Galiński, Thierry Verger, Witold Jurewicz, Andrzej Morawiec, Alain Bernard, Jacek Tyski, Sławomir Woźniak. Teatr współpracował z następującymi reżyserami: Jerzym Bielunasem, Leszkiem Kumańskim, Krzysztofem Jasińskim, Jarosławem Minkowiczem.               

 

Działalność Kieleckiego Teatru Tańca obejmuje trzy płaszczyzny:

 

- artystyczną - realizacja i wystawianie spektakli,

- edukacyjną - kształcenie młodych tancerzy w ramach dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych przy Teatrze, otwartych lekcji tańca oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego organizowanych dwa razy w roku, Teatr od 2010 roku dysponuje dodatkowo budynkiem Szkoły Tańca KTT,

- impresaryjną - organizacja corocznego Festiwalu Tańca Kielce.

 

Bilety: 

20 zł na spektakl dla szkół i grup zorganizowanych,

35 zł normalny, 25 zł ulgowy, karnet 140 zł 

 

Sprzedaż biletów: online: www.csm.tarnow.pl, www.scenaotwarta.pl i Kasa CSM

ul. Traugutta 1, Tarnów, tel. +48 14 633 46 04

 

Kasa czynna:

pon.-piąt. w godz. 13.00-20.00

sob.-niedz. w godz. 15.00-20.00

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia