ENG
A A A
 wrzesień 2019 

Tarnów: VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA

20 października 2018 - 28 października 2018 | Tarnów: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

Festiwal

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA.Festiwal jest świętem sztuki tańca współczesnego w wykonaniu artystów z Polski, Węgier i Wielkiej Brytanii. Gromadzi uznane zespoły oraz choreografów – zarówno doświadczonych, jak i debiutujących. Popularyzuje dokonania teatru tańca i zwraca uwagę na niezwykłe środowisko twórców sztuki tańca. Jest też miejscem wymiany doświadczeń, okazją współuczestniczenia w tańcu terapeutycznym, w konfrontacji konkursowej i w mistrzowskich konsultacjach.

 

Ideą tegorocznej SCENY OTWARTEJ jest refleksja nad transgresją tradycji i współczesności. Wystąpią Richard Alston Dance Company z Wielkiej Brytanii, Szeged Contemporary Dance Company z Węgier, Polski Teatr Tańca z Poznania, Kielecki Teatr Tańca, Teatr V6 z Łodzi oraz młodzi, niezależni tancerze.  Artyści poprowadzą dialog z widzami na temat zmieniających się granic interpretacji tradycji i poszukiwania nowoczesności, tak w wymiarze indywidualnym jak i społecznym.

 

Festiwal poprzez szereg wydarzeń będzie stawiał pytanie, w jaki sposób na różnych płaszczyznach konfrontują się inspiracje pochodzące z kanonu sztuki ze współczesnymi realiami świata i wrażliwością artystów oraz odbiorców. Bowiem to właśnie dla publiczności tworzony jest program, który pasjonuje doświadczonych widzów i przyciąga tych, którzy nie zetknęli się wcześniej ze sztuką tańca, zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzięki SCENIE OTWARTEJ coraz więcej osób, które do tej pory nie miały kontaktu z teatrem tańca, przekonuje się, że taniec może dostarczać wielu niezapomnianych przeżyć.

 

Ambasadorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA jest Jacek Przybyłowicz.

 

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA jest współfinansowany z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „TEATR i TANIEC 2018”, budżetu Województwa Małopolskiego oraz przy wsparciu  Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

Program:

 

Richard Alston Dance Company Proverb and Other Dances

 

Teatr V6 Teatr Tańca Aquarius

 

Kielecki Teatr Tańca Alicja w Krainie Czarów

 

Polski Teatr Tańca w Poznaniu Wesele. Poprawiny

 

Szeged Contemporary Dance Company The Four Season – Feminizma i The Rite of Spring

 

Wydarzenia towarzyszące:  

 

Inkubator tańca - prezentacje konkursowe miniatur tanecznych autorstwa młodych polskich artystów, których motywem przewodnim będzie hasło „Tradycja. Transgresje"
 
Konkurs choreograficzny Tradycja. Transgresje


Warsztaty choreoterapii dla pedagogów, nauczycieli, terapeutów, rodziców pracujących i opiekujących się osobami z niepełnosprawnością


Promocja książki Nienasycenie spojrzenia pod redakcją Anny Królicy; wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii
 
Warsztaty teatralno-taneczne 55+ przygotowujące uczestników do udziału w spektaklu Wesele. Poprawiny Polskiego Teatru Tańca
 

Strona Festiwalu: www.scenaotwarta.pl oraz na profil na FB: www.facebook.com/Scena.Otwarta/

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia