ENG
A A A
 lipiec 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/VII: Piotrowska & Wieczorek & Bończyk „K U R U”

12 listopada 2018 | godz. 18:30 | Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

W ramach VII odsłony Sceny Tańca Studio 2018 trio Piotrowska & Wieczorek & Bończyk pokaże spektakl KURU. Pokaz w ramach STS stanowi wznowienie spektaklu KURU w reżyserii Anny Piotrowskiej i w kreacji Marka Wieczorka i Kamila Bończyka. Pierwsza wersja spektaklu powstała we wrześniu 2017 roku w obsadzie razem z Arturem Bieńkowskim. Teraz po raz pierwszy razem wystąpią: Marek Wieczorek i Kamil Bończyk – dwóch charyzmatycznych aktorów, którzy otwarci są na eksplorowanie fizyczności, eksperyment i podróż w nieznane. Pracę nad tematem kanibalizmu artyści rozpoczęli od przestudiowania choroby kuru, popularnie zwanej „śmiejącą się śmiercią”. KURU stało się pretekstem do poszukiwań i badań nad tożsamością, samounicestwieniem, głębokimi pragnieniami w drodze zakazów. Czy są granice, które możemy przekraczać bez konsekwencji? Istotne w tym spektaklu są odniesienia do szczególnej i intymnej relacji między bohaterami. Człowiek będący w warunkach scenicznych poddawany jest zwielokrotnieniu i powiększeniu. Wyzwaniem stają się poszukiwania prawdziwego MNIE, które odbijane są tak naprawdę w doświadczeniach widza.

 

Trailer

 

Reżyseria, dramaturgia, choreografia: Anna Piotrowska

koncepcja: Marek Wieczorek,
obsada: Marek Wieczorek, Kamil Bończyk,

obsada premierowa: Marek Wieczorek, Artur Bieńkowski,

reżyseria światła: Paweł Murlik, realizacja: Michał Wawrzyniak, Marcin Aleksiej, Dastin Greczyło, Bartek Napieracz, trailer: Ewa Poddig.
Współprodukcja: Teatr Rozbark, eferte_Fundacja Rozwoju Tańca.
Premiera: 15 września 2017, czas trwania: 60 min.


Spektakl powstał w ramach |R|:|R| REZYDENCJA: ROZBARK.


Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Bytom Wydział Kultury i Sportu w ramach projektu „sezon artystyczny eferte_Rozbark 2017”.


Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych

 

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

 

 Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia