ENG
A A A
 lipiec 2019 
materiały organizatora

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „West Side Story”, reż. Robert Wise, Jerome Robbins

21 listopada 2018 | godz. 20:30 | Lublin: Kino Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Film tańca/o tańcu

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na kultowy film z 1961 roku West Side Story w reżyserii Roberta Wise'a i Jerome'a Robbinsa. Film z muzyką Leonarda Bernsteina, nagrodzony 10 Oscarami. Wielu znawców kina uważa, że od tego obrazu zaczyna się historia nowoczesnego musicalu. Po raz pierwszy zerwano tu z rewiową, beztroską i kompletnie odrealnioną konwencją dotychczasowych klasyków tego gatunku.

 

Musicalowa wersja Romea i Julii osadzona została w Nowym Jorku lat 50. XX wieku. Dwa młodzieżowe uliczne gangi, Sharks i Jets, walczą ze sobą o kontrolę emigranckich dzielnic miasta. Tony, były przywódca Jetsów, zakochuje się z wzajemnością w Marii, siostrze przywódcy Sharksów. Czy ich miłość ma szansę przetrwać i przerwać brutalną rywalizację nienawidzących się gangów?

 

reżyseria: Robert Wise, Jerome Robbins

scenariusz: Ernest Lehman

gatunek: Melodramat / Musical

produkcja: USA

czas trwania: 151 min. 

 

 

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia