ENG
A A A
 kwiecień 2019 
RES Dancing Parenting by Iwona Gilarska, materiały organizatora

Sopot/20 lat działalności Sopockiego Teatru Tańca „!CELEBRACJA!”: Iwona Gilarska i Magdalena Wójcik – warsztaty

2 grudnia 2018 | godz. 12:00 | Sopocki Teatr Tańca | 81-881 Sopot

Warsztaty

Sopocki Teatr Tańca, z okazji 20-lecia swojej działalności zaprasza na warsztaty, które poprowadzą tancerki związane z STT, obecnie pracujące zagranicą: Iwona Gilarska (taniec dla rodziców z dziećmi i Ciało witalne – praktyka taneczna dla wszystkich) i Magdalena Wójcik (technika tańca współczesnego – poziom zaawansowany).

 

więcej informacji

 

Iwona Gilarska jest tancerką współczesną, nauczycielką i choreografką z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem międzynarodowym. Kilka ostatnich lat spędziła ze swoją 6-letnią córką Grace tańcząc, bawiąc się i rozwijając. Program „Wychowanie przez taniec”, pioniersko wprowadzony przez Julie Lebel z Vancouver to fantastyczna praktyka, dzięki której rodzice i opiekunowie mogą stworzyć wyjątkową więź ze swoim dzieckiem i połączyć się fizycznie, emocjonalnie i społecznie. Warsztat to doświadczenie wolności i kreatywności odkrywania samych siebie i siebie nawzajem poprzez ruch. Gilarska jest mamą i dojrzałą kobietą, która ma potrzebę dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi. Głównym celem jej zajęć jest wspomaganie naturalnego przepływu energii w ciele, co stanowi zbawcze źródło dobrego samopoczucia dla ciała, umysłu i ducha.

 

Program Ciało witalne jest praktyką skierowaną do wszystkich, którzy chcą poczuć i zrozumieć własne ciało, zaakceptować je i pokochać siebie. Praktyka jest ukierunkowana na pracę z energią i obejmuje połączenie technik tańca i improwizacji, pracy z czakrami i ćwiczenia qigongu, jogi i medytacji. 

 

Magdalena Wójcik od 2015 roku mieszka i pracuje we Włoszech. W sezonie 2015/2016 odbyła roczny staż w Catanii pod dyrekcją Roberto Zappali. Tam pod okiem nauczycieli takich jak: Ming Poon, Giovani Scarcella, Maud de la Purufication, Ilenia Romano, Loris Petrillo kontynuowała swoja naukę. W 2015/2016 została wybrana do współpracy z Elią Mrakiem oraz Nancy Lopez do spektaklu Walkabout, z Natalią Iwaniec do spektaklu FORMal oraz z Davidem Sportellim do pracy nad spektaklem Furia. W 2016 roku została tancerką teatru Petranuradanza pod dyrekcja Salvatorego Romanii i Laury Odierny. Podczas dwuletniego pobytu na Sycylli realizowała się także jako choreograf, kreując solo Venti cinque oraz spektakl Kola, które były prezentowane w Scenario Publico w Catanii oraz Acitrezza. Obecnie pracuje w Padwie z Padova Danza, gdzie bierze udział w spektaklach takich choreografów, jak Sharon Fridman, Paolo Mohowich, Valerio Longo, Itamar Serussi Sahar.


Podczas warsztatów zaproponuje pracę nad ciałem na różnych poziomach jego wrażliwości i wytrzymałości. Nad ciałem w odniesieniu do przestrzeni i innych osób na sali. Praca będzie podzielona na część improwizacyjną i na część choreograficzną. Warsztat dla tancerzy na poziomie zaawansowanym i profesjonalnym.

 

Organizatorzy:

 

              

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia