ENG
A A A
 maj 2019 
materiały organizatora

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Resurrection” – chor. Didier Théron

8 grudnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Ośrodek Teatru Tańca Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

Pokaz spektaklu

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz pracy nad projektem Resurrection, który odnosi się do odrodzenia Europy po I wojnie światowej. Po dwutygodniowej rezydencji wybitnego francuskiego choreografa Didiera Thérona czwórka tancerzy: Marta Kosieradzka, Amanda Nabiałczyk, Artur Grabarczyk oraz Stanisław Bulder zaprezentują spojrzenie na odzyskanie przez Polskę niepodległości z innej, francuskiej perspektywy.

 

Didier Théron

Urodził się w Béziers na południu Francji, mieszka i pracuje w Montpellier. Studiował taniec z mistrzami takimi jak Merce Cunningham, Dominique Bagouet, Trisha Brown oraz Zen z mistrzem Tangenem Haradą w Japonii.

Jego szkoła prezentuje swoje prace w prestiżowych teatrach takich jak The Place w Londynie, Tramway w Glasgow (Edinburgh Festival), Mousonturm we Frankfurcie, Halleschen Ufer w Berlinie, Ludwig Forum w Aachen, (Kiev Theater i Odessa Theater, podczas Sevilla Festival i Valencia Festival VEO, Shizuoka - Performing Arts Festival w Tokyo, Setouchi Triennale w Kagawie, Aichi Triennale w Aichi, Hong Kong Art Festival, w Performance Space w Sydney, w Dance Space Project w Nowym Jorku, a także w Indiach, Pakistanie, Czechach i na Ukrainie.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: ttzawirowania@gmail.com

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia