ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Kraków/XI Festiwal Boska Komedia: Wojtek Ziemilski „Spektakl dla turystów”

9 grudnia 2018 | godz. 16:00 | Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego, pl. św. Ducha 2

Pokaz spektaklu

W ramach 11. Festiwalu Boska Wojtek Ziemilski pokaże swój spektakl Spektakl dla turystów, oparty na oryginalnej choreografii Marii Stokłosy, za każdym razem improwizowanej na nowo. Spektakl dla turystów w reżyserii Wojtka Ziemilskiego dąży do niemożliwego – do przeprowadzenia publiczności przez wszystko, co składa się na ruch ludzkiego ciała – osobowość, biografię, filozofię, historię. To, co nieznane, stanie się znajomym, taniec przemówi, tradycje scaleją na nowo.

 

Jej taniec jest jak cukierek. To tak, jak kiedy idziesz do babci i babcia daje ci cukierka. I bierzesz tego cukierka, i jest słodki. I wcale nie chcesz o tym mówić. Nie chcesz wiedzieć z czego się składa, ani czy jest rakotwórczy. Babcia mówi: „Mam cukierka, chcesz?”. A ty na to: „Chcę!” I go zjadasz, i jest słodki. Całe ciało ci się trzęsie ze słodkiej rozkoszy. Przeżywasz krótką chwilę spełnienia. Odrobinę wspaniałości. I właśnie to jest twoje najpełniejsze doświadczenie.

 

Projekt powstał w ramach projektu Przed wojną/ Wojna/ Po wojnie Komuny//Warszawa oraz National Reconciliation Slovensko mladinsko gledališče z Lublany. Spektakl w języku angielskim z polskimi napisami.

 

Reżyseria: Wojtek Ziemilski
Choreografia: Maria Stokłosa
Występują: Maria Stokłosa, Damjana Černe, Primož Bezjak
Tekst: Wojtek Ziemilski
Dramaturgia: Sodja Zupanc Lotker
Asystentka reżysera: Alicja Balcerak
Projekt kostiumów: Slavica Janošević
Projekt świateł: Wojtek Ziemilski, współpraca: Karolina Gębska

Czas trwania: 55 min.

 

Bilety w cenie 40-65 zł do kupienia tutaj.

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia