ENG
A A A
 maj 2019 
fot. Joseph Tremblay

Gdańsk: Kasia Wolińska „Matki tańczące w Ziemi” – warsztaty

17 grudnia 2018 - 18 grudnia 2018 | godz. 12:00 | Gdańsk: klub Ziemia, al. Grunwaldzka 76

Warsztaty

Klub Ziemia w Gdańsku zaprasza matki i nie tylko na warsztat Matki tańczące w Ziemi, który poprowadzi Kasia Wolińska. W oparciu o proste ćwiczenia ruchowe uczestnicy będą pracować nad rozluźnieniem kręgosłupa i bioder, otwarciem splotu słonecznego i zanurzeniem w niezobowiązującej praktyce ruchowej. Doświadczenie ruchowo-taneczne nie jest wymagane.

 

Od organizatorów:

Matki i niematki, noszące na swoich barkach ciężar całego świata, partnerów, dzieci swoje i nieswoje, porzućcie obowiązki, poczucie winy i patriarchat! Chodźcie tańczyć!

Specjalnie dla kobiet i wśród kobiet warsztat matek tańczących w Ziemi proponuje radykalną relaksację, desaturację i hormonalny zastrzyk szczęścia. Bez stresu i nerwów, bez presji, za to do fajnej muzyki. Weźcie wygodne ubrania niekrępujące ruchów i skarpetki.

 

informacje o zapisach

 

***

 

Kasia Wolińska – tancerka i choreografka urodzona w Gdańsku. Ukończyła studia choreograficzne w HZT w Berlinie oraz Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz wydział Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Łódzkim. Dancewebberka 2015, rezydentka Centro Selva w Peru oraz Zarya AiR w Rosji. W 2016 została wyselekcjonowana jako jedna z uczestniczek do programu Global Practice Sharing w Nowym Jorku (Art Stations Foundation/ Movement Research). Swoje autorskie prace pokazywała m.in. w HAU (Berlin), Judson Church (Nowy Jork), Teatr Studio (Warszawa), Het Veem ( Amsterdam). Jako tancerka i performerka współpracowałą m.in z Agatą Siniarską, Karolem Tymińskim, Rosalind Crisp, Gosią Wdowik, Vincentem Bozek, Ulą Zerek, Tatianą Kamieniecką, itd. Od 2018 prowadzi blog o tańcu i polityce http://www.danceisaweapon.com/
Wiecej informacji:
kasiawolinska.weebly.com/
www.instagram.com/wolinskaxx/?hl=en

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia