ENG
A A A
 czerwiec 2019 
materiały organizatora

Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy”

15 stycznia 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Klub Aktora SPATiF, Rynek Główny 41

Spotkanie

Stało się już tradycją, że w zimie Balet Cracovia Danza zaprasza na spotkanie Czas na taniec!, które poświęcone jest wspomnieniom o profesor Janinie Strzembosz – tancerce, uczennicy Isadory Duncan, fantastycznej pedagog tańca, ale też reżyserce, dyrygentce i dziennikarce radiowej. Życie Janiny Strzembosz to historia XX wieku, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji, pełna bohaterów takich jak m.in. Richard Strauss, Ignacy Jan Paderewski, Artur Rubinstein, czy Karol Szymanowski. Ci, którzy zetknęli się ze zmarłą w grudniu 1991 roku artystką, tak wiele jej zawdzięczają, że nie sposób o niej zapomnieć.

Co takiego było w profesor Strzembosz, że jej wychowankowie, którzy dziś zajmują się różnymi gatunkami tańca, chcą ją wspominać? Miała ogromną wiedzę, świetne doświadczenia zawodowe i wielki talent pedagogiczny. Wprowadziła w życie zawodowe wielu młodych adeptów sztuki i rozmiłowała ich w różnych gatunkach tańca.

Spotkanie wypełnią wspomnienia uczniów profesor Strzembosz oraz tych, którzy z nią pracowali. Gośćmi spotkania będą m.in.: Anatol Kocyłowski, Agnieszka Gorczyca, Marta Mirocka, a także Romana Agnel, która wystąpi w podwójnej roli: uczennicy i dyrektora Baletu Cracovia Danza – gospodarza cyklu. Spotkanie, współorganizowane przez Klub Aktora SPATiF, poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tańcem, zarówno uczniów profesor Strzembosz, jak i jej „artystyczne dzieci i wnuki” i wszystkich, którzy ją znali, a także tych, którzy nie zdążyli poznać, a chcieliby dotknąć niezwykłej historii wspaniałej polskiej artystki.

Wstęp wolny.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia