ENG
A A A
 sierpień 2019 

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Gecko „Instytut”

21 lutego 2019 | godz. 20:30 | Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

Pokaz spektaklu

Teatr Groteska zaprasza na spektakl Instytut cenionego i uznanego w środowisku międzynarodowym teatru fizycznego Gecko, który zostanie zaprezentowany w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima. Ta prowadzona przez Amita Lahava grupa artystów tworzy teatr instynktowny, oparty na wypracowanej przez siebie metodzie ruchu. Spektakl Instytut, z którym wystąpi przed polską publicznością, to opowieść o różnych, także niezrozumiałych obliczach ludzkiej natury – o lęku i wyobcowaniu współczesnego człowieka.

 

Gecko, będący zespołem międzynarodowych wykonawców i twórców, tworzy przedstawienia, które łączą różne grupy wiekowe, narodowości i formy. Jak zauważa organizator festiwalu Materia Prima, Gecko jest teatrem ambitnym i wyjątkowym, a jego występy cieszą się zawsze niezwykłą popularnością i entuzjastycznym odbiorem.

 

Czy już za późno na troskę? Myślę, że najwyższy czas, by zadać to pytanie. W obecnych czasach jesteśmy bardziej wewnętrznie popękani i oddzieleni jeden od drugiego niż kiedykolwiek wcześniej. Czyżbyśmy zostali pozbawieni umiejętności zrozumienia siebie nawzajem i z tej przyczyny zdolności do troszczenia się, a także chronienia innych. Oprócz tego pojęcie troski stało się dziś walutą polityczną, mówi się o niej w mediach każdego dnia. Institute został stworzony przez Gecko z pragnienia eksploracji złożoności ludzkiej natury; naszego impulsu, by troszczyć się i całkowicie polegać na innych. /Amit Lahav, Dyrektor Artystyczny/

 

Eklektyczna i ekspresyjna choreografia. Zagrane przez czterech mężczyzn z niezwykłą precyzją i wyczuciem. /The Financial Times/

 

W pełni zasłużone spontaniczne owacje na stojąco. Świetne przedstawienie, które potwierdza, że oglądanie teatru fizycznego, to czysta przyjemność. /British Theatre Guide/

 

Umiejętność gry zespołowej i dbałość o detale. Koniecznie trzeba zobaczyć. /Broadway Baby/

 

Czas  trwania spektaklu: 75 minut

 

Kreacja: Amit Lahav 

Producent: Rosalind Wynn 

Scenografia: Rhys Jarman i Amit Lahav

Reżyseria światła: Chris Swain i Amit Lahav Original 

Muzyka: Dave Price

 

Współpraca: Rich Rusk

Reżyseria dźwięku: Nathan Johnson

Nadzór nad wykonaniem kostiumów: Amy Cook

 

Występują:

Chris Evans

Amit Lahav

Ryen Perkins‐Gangnesestory

 

Menadżer produkcji: Hannah Blamire

Inspicjent: Sean Ford

Operator dźwięku: André Birck

Światło: Joe Hornsby

 

Muzycy: Dave Price & James Alsopp

Wokalista solo: Francois Testory

Wokal rytualnego tańca: Chris Evans & Amit Lahav

 

Przy wsparciu Arts Council England i Ipswich Borough Council. Przy współpracy z: Derby Theatre, Warwick Arts Centre i New Wolsey Theatre. Wraz z DanceEast i Northern Stage.

 

***

 

Więcej o festiwalu: http://materiaprima.pl/

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia