ENG
A A A
 sierpień 2019 

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Toneelhuis/FC Bergman „300 el x 50 el x 30 el”

22 lutego 2019 - 23 lutego 2019 | godz. 20:00 | Kraków: Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17

Pokaz spektaklu

Tajemniczy tytuł spektaklu, na który zaprasza Teatr Groteska, organizator V Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima, to nic innego jak wymiary biblijnej Arki Noego. Jego twórcy – młody, belgijski kolektyw teatralny Toneelhuis/FC Bergman – znani są z odważnego, eksperymentalnego podejścia do teatru. Spektakl, który zaproponują polskiej publiczności, to łącząca teatr i film produkcja – opowieść bez słów o życiu odciętej od świata wioski, stającej w obliczu katastrofy: zbliżającego się potopu.

 

Na początku przed widzem ukazuje się sześć skromnych domków na leśnej polanie – widać tylko to, co dzieje się na zewnątrz. Wszystko zmienia się, gdy pojawia się ekipa z kamerą na żywo – fragmenty życia ich mieszkańców zostają ujawnione na dużym ekranie. Stajemy się podglądaczami. Od przyziemnych do intymnych, od złowrogich do absurdalnych, twórcy przedstawienia serwują symfonię symbolicznych i niepokojących obrazów. Produkcja, dla której punktem wyjścia stała się historia Arki Noego, dotyka ukrytych pragnień, poszukiwania sensu życia, piękna ludzkich porażek i wreszcie nadziei. To niesamowita podróż, której towarzyszy muzyka Vivaldiego, The Persuasions i Niny Simon.

 

Młody belgijski kolektyw teatralny Toneelhuis/FC Bergman można by nazwać teatrem anarchistycznym. Starannie opracowana strona wizualna i poetycka przedstawień służy twórcom do wyrażania niezwykle śmiałych tematów: hipokryzji, zakłamania, przemocy w rodzinie.

 

Czas trwania spektaklu: 70 minut

 

Kreakcja i wykonanie: Stef Aerts, Joé Agemans, Bart Hollanders, Matteo Simoni, Thomas Verstraeten, Marie Vinck

 

Aktorzy gościnni: Mo Bakker, John Bogaerts,Evelien Bosmans, Arne Focketyn, Ruud Gielens, Herwig Ilegems, Shana Van Looveren, Karen Van Parys, Gert Portael, Matthieu Sys, Wim Verachtert, Rik Verheye, Ramona Verkerk, Gert Winckelmans


Scenografia: FC Bergman

Kostiumy: Judith Van Herck
Kamera: Thomas Verstraeten
Produkcja: FC Bergman
Producent wykonawczy: Toneelhuis

 

***

 

Więcej o festiwalu: http://materiaprima.pl/

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia