ENG
A A A
 sierpień 2019 
Cracovia Danza "Balet o kawie", fot. Ilja Van de Pavert

Krosno/Regionalne Centrum Kultur Pogranicza: Balet Dworski Cracovia Danza „Balet o kawie” – chor. Romana Agnel

8 lutego 2019 | godz. 10:00 | Krosno: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1

Pokaz spektaklu

Balet o kawie do muzyki Jana Sebastiana Bacha to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Cracovia Danza. Spektakl był wystawiany w wielu miastach Polski, a także za granicą. W 2014 roku został uhonorowany przez portal CzasDzieci.pl Złotym Słonecznikiem w kategorii Muzyka. Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską.

 

Spektakl w inscenizacji i choreografii Romany Agnel wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej nawiązuje do słynnej Kantaty o kawie Jana Sebastiana Bacha. W warstwie muzycznej spektaklu usłyszymy muzykę właśnie tego wielkiego barokowego kompozytora. Poza wspomnianą Kantatą o kawie zabrzmią jeszcze fragmenty jego Suit Orkiestrowych.

 

Inscenizacja i choreografia: Romana Agnel

Asystent choreografa: Dariusz Brojek
Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska
Muzyka: Jan Sebastian Bach (wybór ze Suit Orkiestrowych, aria Lizy z Kantaty o kawie)
Występują: Marta Baranowska, Anna Karabela, Alicja Petrus, Krzysztof Antkowiak, Dariusz Brojek, Jan Fečko, Łukasz Szkiłądź

 

W spektaklu biorą udział uczniowie Krakowskiej Zawodowej Szkoły Baletowej.

 

Bilety w cenie 15 zł w sprzedaży w kasie RCKP.

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia