ENG
A A A
 październik 2019 
Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Co nam każe tańczyć?”

Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Co nam każe tańczyć?”

14 lutego 2019 | godz. 18:30 | Poznań: Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4

Spotkanie

14 lutego Polski Teatr Tańca ma dla swoich widzów dwie dopełniające się propozycje – pragnie połączyć dyskusję o tańcu i doświadczanie tańca w jednym wieczorze.

Pierwszą część spotkania wypełni rozmowa z prof. Romanem Kubickim, filozofem, profesorem nauk humanistycznych, autorem artykułu w monografii jubileuszowej, przygotowanej z okazji jubileuszu 45-lecia Polskiego Teatru Tańca oraz tancerzem i performerem Arturem Bieńkowskim, niegdyś należącym do zespołu Polskiego Teatru Tańca, a obecnie do zespołu Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK.

Uczestnicy spotkania będą wspólnie szukać powodów, dla których tańczymy, odpowiadać na pytanie, co sprawia, że taniec jest częścią ludzkiego życia od zawsze i że (prawie) każdy od czasu do czasu tańczy. Przyjrzymy się tańcowi jako przestrzeni bezpośredniego kontaktu między ludźmi oraz roli, jaką spełnia w zaspokajaniu naszych doczesnych potrzeb bliskości, intymności i przyjemności.

Około 19.30 wystartuje Dancing Poznań – Potańcówka Zakochanych. W formule tanecznej zabawy mieszczą się momenty improwizacji w kontakcie, będącej techniką improwizacji opartą na wymianie energii, wykorzystaniu pędu i zabawie z grawitacją.

 

Wstęp wolny

 

***

 

Odpowiednie dać tańcowi słowo to cykl rozmów poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Polski Teatr Tańca pragnie stać się przyjaznym miejscem do prowadzenia dyskusji, dialogowania i oświetlania z różnych perspektyw aktualnych zagadnień z szeroko rozumianego tańca. Dlatego stara się łączyć dyskusje teoretyczne z praktyką performatywną, odsłaniając kulisy działań tancerzy i gości, spotykających się nad wspólnym dziełem w Polskim Teatrze Tańca.

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia