ENG
A A A
 lipiec 2019 
Fot. Dawid Nickel

Warszawa/„Sprzężenia zwrotne”: Alex Baczyński-Jenkins „Untilted”

31 marca 2019 | godz. 21:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium, Sala im. Wojciecha Krukowskiego, ul. Jazdów 2.

Pokaz spektaklu

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na pokaz performansu Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa, realizowanego w ramach rezydencji Sprzężenia zwrotne we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz projektem badawczym Kartografie obcości.

 

O performansie:

 

W nowej pracy Alex Baczyński-Jenkins podejmuje kwestie pożądania, queerowej cielesności, relacyjności i kolektywności, które pojawiały się w jego praktyce już wcześniej. Jego choreografie manifestują sposoby bycia razem, ukazują pokrewieństwa i powiązania między queerowym utopijnym potencjałem codziennych sytuacji i gestów, społecznych tańców i fragmentów historii kontrkultury. Nowa praca osadzona jest w przestrzeni dźwiękowej piosenek Brygady Kryzys – postpunkowego zespołu, który wydał swoją pierwszą płytę podczas stanu wojennego w latach osiemdziesiątych. Prace choreograficzne Baczyńskiego-Jenkinsa zapośredniczają sposoby bycia razem poprzez empatię kinestetyczną, gesty i zmysłowość, używając minimalnych sytuacji i środków, by zwrócić uwagę na politykę afektu i siłę relacyjności. 

 

Choreografia: Alex Baczyński-Jenkins
we współpracy z: Billy Morgan, Agata Grabowska, Małga Kubiak, Dawid Stan, Strike
Dźwięk i światło: Krzysztof Bagiński
Produkcja: Aleksandra Knychalska

Koordynacja: Olga Kozińska, Joanna Tercjak

Współpraca przy stylizacji: Rafał Domagała

Zdjęcie: Dawid Nickel

 

Praca realizowana w ramach rezydencji Sprzężenia zwrotne w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz projektem badawczym Kartografie obcości.

 

Kuratorka cyklu: Agnieszka Sosnowska

 

 U-jazdowski logo (miniaturka)

IMIT (miniaturka) Kartografie obcości (miniaturka)

 

 

 

***

 

Bilety
30 zł – normalny
15 zł – ulgowy

Bilety dostępne online
https://u-jazdowski.pl/program/perfo/alex-baczynski-jenkins
i w kasie w holu głównym U–jazdowskiego

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia