ENG
A A A
 kwiecień 2020 

Szczecin/Trafostacja Sztuki w Szczecinie/PERFOstacja: Tatiana Kamieniecka „Niebo”

5 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Szczecin: Trafostacja Sztuki w Szczecinie, ul. Świętego Ducha 4

Pokaz spektaklu

Trafostacja Sztuki w Szczecinie zaprasza w ramach cyklu PERFOstacja na spektakl Tatiany Kamienieckiej Niebo, przygotowany we współpracy choreograficznej z Izą Szostak.

 

O spektaklu:

 

Jak wygląda niebo według ciebie? Ziemia to miejsce życia stworzeń, z których jedne ujarzmiają, a inne są ujarzmiane. W jaki sposób człowiek przegląda się w oczach ujarzmianego? Czy zwierzę przegląda się chętnie w oczach pewnego siebie homo sapiens?
Czy o takiej Ziemi marzyliśmy? Na której to, co cywilizowane zderza się z tym, co nieoswojone, budując relację pana i sługi?

 

Spektakl powstał z potrzeby dialogu, komunikacji i miłości. Jest próbą ujarzmienia przekłamań powstałych na styku relacji zwierzę – człowiek. Zadaje pytania w ramach różnic, dzielących zwierzęta i ludzi, ale przede wszystkim – w ramach łączących ich podobieństw. Jest podróżą w głąb nas samych, stęsknionych za utraconym rajem zwierzęcej niewinności. Spektakl stanowi próbę intymnego zbliżenia do zwierzęcia w człowieku, a jednocześnie – do czującej i wrażliwej istoty w zwierzęciu.

 

Koncept, choreografia i wykonanie: Tatiana Kamieniecka

Muzyka na żywo, instalacja dźwiękowa: Oleg Dziewanowski

Wideo: Kamila Chomicz


Tekst: Anna Elżbieta Kamieniecka

Konsultacja choreograficzna: Iza Szostak

 

Wstęp wolny

 

PERFOstacja to cykl spotkań skupiający się na współpracy z artystami performatywnymi, których praktyka artystyczna opiera się na eksplorowaniu ciała oraz jego dynamiki i ruchu. PERFOstacja to przestrzeń performansu, tańca i eksperymentu.

 

kuratorka cyklu: Emilia Orzechowska

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia