ENG
A A A
 luty 2020 
fot. Kamila Chomicz

Warszawa/35. Scena Tańca Studio: Tatiana Kamieniecka „Niebo”

19 maja 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

W ramach 35. Sceny Tańca Studio Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl Niebo Tatiany Kamienieckiej. W spektaklu wykorzystywany jest stroboskop.

 

O spektaklu:

Ziemia to miejsce życia stworzeń, z których jedne ujarzmiają, a inne są ujarzmiane. W jaki sposób człowiek przegląda się w oczach tych, których ujarzmia? A zwierzę? Czy zwierzę chętnie przegląda się w oczach człowieka?

 

Performans powstał z potrzeby międzygatunkowego dialogu i stanowi próbę intymnego zbliżenia do zwierzęcia w człowieku oraz odnalezienia wrażliwej istoty w zwierzęciu. Podważa zasady organizujące relacje między nimi. Zadaje pytania o dzielące ich różnice i łączące ich podobieństwa. Niebo to podróż w głąb nas samych, tęskniących za instynktem i utraconym pierwiastkiem zwierzęcej niewinności.

 

W Niebie relacja człowiek-zwierzę odbija się w relacjach między płciami. Jak daleko słowo „gorilla” pada od „guerilli”? Co łączy je z zamaskowaną partyzantką? Czy kobieta chętnie przegląda się w oczach mężczyzny?Czy o takiej Ziemi marzyliśmy?

 

koncept, choreografia i wykonanie: Tatiana Kamieniecka  

muzyka: Oleg Dziewanowski

wideo: Kamila Chomicz

tekst: Anna Elżbieta Kamieniecka

konsultacja choreograficzna: Iza Szostak

światła: Tomasz Daniluk

premiera: 26 lutego 2017, WL4 Przestrzeń Sztuki w Gdańsku

 

czas trwania: 50 min

 

Spektakl został zrealizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

 

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

 Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia