ENG
A A A
 sierpień 2019 
 Valerie Green/Dance Entropy "Right Now", fot. materiały własne organizatorów

Warszawa/XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA: Valerie Green/Dance Entropy „Right Now”

23 czerwca 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

Pokaz spektaklu

Organizatorzy XV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA zapraszają na spektakl amerykańskiego zespołu Valerie Green/Dance Entropy Right Now.

 

Valerie Green jest tancerką, choreografką i nauczycielką, działającą w środowisku tanecznym Nowego Jorku od 1995 roku. Stworzyła własne grupy taneczne: Dance Entropy w 1998 roku oraz zespół Green Space. Jej choreografie były wystawiane zarówno w Nowym Jorku, jak i wielu miejscach poza Stanami Zjednoczonymi. Uczyła i występowała na całym świecie, między innymi w: Azerbejdżanie, Armenii, Gruzji, Austrii, Francji, Włoszech, Grecji, Rosji, Indiach, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Słowenii, Chorwacji, Albanii, Gwatemali, Kubie i Kanadzie.

 

„Jasny, klarowny wyartykułowany, nieustraszony, błyskotliwy taniec”

– Chris Dohse, „Village Voice”

 

Choreografia: Valerie Green


Występują: Emily Aiken, Daan Bootsma, Valerie Green, Kristen Licata, Hana Ginsburg Tirosh
 


 

Valerie Green/Dance Entropy wierzą w moc humanizmu. Zarówno w docenianej przez krytyków choreograficznej pracy Valerie Green, jak i misji grupy, dostrzec można chęć pobudzania kreatywności w społecznościach na całym świecie. W ich pracach widoczne jest przenikanie się śmiertelności i transcendencji, cielesności i wyrafinowania, instynktowności i samoświadomości. VG/DE zaprasza artystów, publiczność – każdego człowieka – do fascynującego doświadczenia cielesnego.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia