ENG
A A A
 styczeń 2020 

Połczyn-Zdrój/Festiwal „Na bosaka” 2019: Iwona Olszowska, Paweł Konior, Marcin Janus „Ewa i On”

24 lipca 2019 | godz. 20:00 | Połczyn-Zdrój: Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, ul. Parkowa 4

Pokaz spektaklu

W ramach Festiwalu Na bosaka 2019 odbędzie się spektakl Ewa i On w wykonaniu Iwony Olszowskiej i Pawła Koniora, do muzyki Marcina Janusa. Spektakl Ewa i On stanowi  jeden z serii duetów improwizacji strukturalnej w tańcu współczesnym. Scenariusz stanowi strukturę tematyczną, nawiązującą do biblijnych postaci Adama i Ewy, a tancerze na bieżąco kreują choreografię w czasie rzeczywistym, improwizując (constant composition). Improwizacyjna partytura spektaklu ustala ramy dla działania, a tancerze ruchem i tańcem, obecnością, wchodzeniem w relacje, tworzą zdarzenia sceniczne.

 

Spektakl został zakwalifikowany do Polskiej Platformy Tańca 2019.

 

muzyka: Marcin Janus

choreografia/struktura improwizacyjna oraz taniec: Paweł Konior, Iwona Olszowska

czas trwania: 40 minut

premiera: czerwiec 2017

 

Tego wieczoru będzie także można zobaczyć spektakl Małgorzaty Haduch Kiedy rozgrzewam szkło, na chwilę staje się ledwo zapowiadające się ciekłe (więcej informacji). 

 

***

 

Festiwal Na Bosaka od 2013 roku oferuje mieszkańcom miasta, uczestnikom warsztatów oraz gościom spoza Połczyna-Zdroju program wydarzeń takich jak pokazy filmowe, działania site-specific w przestrzeni miasta, wykłady. W tym roku, po raz pierwszy w ramach festiwalu, podczas dwóch wieczorów w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju widzowie będą mogli zobaczyć cztery profesjonalne spektakle tańca.

 

W programie festiwalu znajdą się także lekcje otwarte dla mieszkańców, pokazy powarsztatowe, widowisko taneczne w Amfiteatrze Zdrojowym, wydarzenia towarzyszące, wieczorne jamy taneczne z muzyką na żywo, prezentacje filmów tańca, wykłady, panele dyskusyjne i imprezy integracyjne.

 

Pełen program Festiwalu oraz wydarzeń towarzyszących znajduje się na stronie: www.polczynnabosaka.pl.

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia