ENG
A A A
 styczeń 2020 
Anna Piotrowska "ce_real mothers", fot. Marta Ankiersztejn

Połczyn-Zdrój/Festiwal „Na bosaka” 2019: Anna Piotrowska „ce_real mothers”

25 lipca 2019 | godz. 22:00 | Połczyn-Zdrój: Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, ul. Parkowa 4

Pokaz spektaklu

W ramach Festiwalu Na bosaka 2019 odbędzie się spektakl ce_real mothers w choreografii i reżyserii Anny Piotrowskiej. Spektakl jest częścią tryptyku pt. fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery, obok spektakli kompozycja_trzecia rzeczywistość oraz ziemia niczyja. Jest to koprodukcja Centrum Sztuki Tańca i Fundacji_eferte, stworzona przez Annę Piotrowską na jej 44. urodziny.

 

Głównym powodem stworzenia tryptyku była chęć zmierzenia się przede wszystkim z zagadnieniem kompozycji poprzez ustawienia i relacje liczbowe w przestrzeni, które zostały pogłębione o aspekt relacji, sztuki i filozofii w trzech formach choreograficznych: duecie, trio i kwartecie. Istotne jest to, że choreograf tworzył dzieła od środka, zajmując się nie tylko kompozycją, ale też relacjami w jej wewnętrznej perspektywie. Co ważne różne osobiste i formalne aspekty relacji i obecności w relacji zostały w nim poruszone.

 

koncepcja, choreografia, reżyseria: Anna Piotrowska

występują: Anna Piotrowska, Małgorzata Piotrowska

produkcja, koprodukcja: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, eferte Fundacja Rozwoju Tańca

partnerzy: Dom Kultury Kadr, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’, Fundacja Artystyczna PERFORM

współpraca: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, mufmi

projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa

czas trwania: 25 min

 

Tego samego wieczoru będzie można także zobaczyć spektakl solowy Aleksandry Bożek-Muszyńskiej pt. Kambium.

 

***

 

Festiwal Na Bosaka od 2013 roku oferuje mieszkańcom miasta, uczestnikom warsztatów oraz gościom spoza Połczyna-Zdroju program wydarzeń takich jak pokazy filmowe, działania site-specific w przestrzeni miasta, wykłady. W tym roku, po raz pierwszy w ramach festiwalu, podczas dwóch wieczorów w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju widzowie będą mogli zobaczyć cztery profesjonalne spektakle tańca.

 

W programie festiwalu znajdą się także lekcje otwarte dla mieszkańców, pokazy powarsztatowe, widowisko taneczne w Amfiteatrze Zdrojowym, wydarzenia towarzyszące, wieczorne jamy taneczne z muzyką na żywo, prezentacje filmów tańca, wykłady, panele dyskusyjne i imprezy integracyjne.

 

Pełen program Festiwalu oraz wydarzeń towarzyszących znajduje się na stronie: www.polczynnabosaka.pl.

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia