ENG
A A A
 luty 2020 
fot. materiały organizatora

Warszawa/Ruch w Instytucie 2019: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Borys i Weronika Pelczyńska – otwarte warsztaty

31 sierpnia 2019 | godz. 14:00 | Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego | Warszawa

Warsztaty

Czym jest taniec, choreografia, ruch? Czym jest świadomość ciała? Czy ciało może być narzędziem pracy, komunikacji? Czy można odkryć wspólny język ciała w grupie? Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na otwarte zajęcia wprowadzające w jesienną część warsztatów Ruch w Instytucie 2019  Spotkanie w ostatnią sobotę sierpnia poprowadzą choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Borys i Weronika Pelczyńska. 

 

Wstęp wolny.

 

O projekcie:

Ruch w Instytucie to cykliczne zajęcia z ruchu i świadomości ciała, mające na celu rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie wiedzy o współczesnej choreografii i tańcu w praktyce. Zajęcia skierowane są do profesjonalnych aktorów scen tradycyjnych, performerów, teoretyków oraz ludzi teatru, jak również amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem i ruchem. Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie taneczne.

 

Spotkania mają charakter dwugodzinnych lekcji, podczas których spotykają się profesjonaliści i amatorzy, środowisko teatralne ze środowiskiem tanecznym. Wspólne działanie i wzajemna inspiracja sprzyjają wymianie doświadczeń i wypracowywaniu nowych modeli pracy w teatrze i tańcu. Organizatorzy zachęcają do regularnego uczestnictwa, ale istnieje możliwość udziału w pojedynczych zajęciach. Odbywają się one w poniedziałki, w godz. 9.00-11.00.

 

Warsztaty prowadzone są zarówno przez choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu, jak i przez zaproszonych do programu gości – co miesiąc inny twórca dzieli się swoimi metodami pracy.

 

Centrum w Ruchu:

Zrzeszenie niezależnych choreografów i performerów, powstałe w Warszawie z inicjatywy Fundacji Burdąg, stworzone i zarządzane przez artystów. To stałe miejsce pracy, jak również propozycja budowania nowych możliwości dla działań twórczych, które mają stymulować rozwój środowiska tańca, choreografii i sztuk performatywnych oraz zwiększać obecność tych dziedzin w życiu kulturalnym stolicy.

 

Harmonogram cyklu jesiennego:  

 

Oddech, zamknięte oczy, eksplozja: ćwiczeniachoreograficzneMarta Ziółek (w zastępstwie za Magdę Ptasznik)

9, 16, 23, 30 września 2019 roku

 

Hybrydowa technika wzmacniająca świadomość ciała, jego siłę, energię i uważność. Holistyczne spotkanie ze sobą i swoim ciałem oraz transowa praktyka taneczna. Praca z oddechem, głosem i emocjami – rusz się, reaguj, czuj i doświadczaj.

 

Materialność i wyobraźnia ciałaKarolina Kraczkowska

7, 14, 21, 28  października 2019 roku

Analityczna praca z fizycznością bazująca na doświadczeniu materialności ciała. Rola praktyki i obserwacji w znalezieniu porozumienia i nawiązania kontaktu. Poznawanie natury i charakteru intensywnej pracy fizycznej nad ciałem.

 

Re-definiowanie fizyczności przez praktykę byciaAleksandra Borys

4, 12, 18, 25  listopada 2019 roku

Anatomia i kinetyka ruchu, praktyka obserwacji i uważności w postrzeganiu ciała. Aktywne bycie, pogłębianie świadomości zmysłów w rozwoju fizyczności.

 

Dwutakt. Taniec jako gra zespołowaWeronika Pelczyńska

2, 9, 16  grudnia 2019 roku

Praca nad koordynacją, rytmem i swobodą ciała w ruchu. Rozwijanie umiejętności współdziałania z innymi w improwizacji i fizycznej manipulacji. Indywidualna obecność ciała w odniesieniu do działań innych osób.

 

Bilety:

pojedyncze zajęcia – 30 zł (osoby powyżej 60 roku życia – 15 zł)
karnet na miesiąc – 100 zł
karnet na cykl jesienny – 370 zł (320 zł w przedsprzedaży)

 

Bilety dostępne na stronie www.instytut-teatralny.pl oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym, liczba miejsc ograniczona.

 

Kontakt i informacje: ruch@instytut-teatralny.pl oraz na stronie organizatora

 

 

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia