ENG
A A A
 luty 2020 

Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Melencolia” – reż. i chor. Jacek Krawczyk

9 listopada 2019 | godz. 19:00 | Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2.

Pokaz spektaklu

Inspiracją dla artystów Sopockiego Teatru Tańca do spektaklu Melencolia jest  wizjonerskie dzieło renesansowego artysty Albrechta Dürera Melancholia I (1514). Zagadkowość miedziorytu, bogactwo jego symboli i ukrytych znaczeń, metafor oraz alegorii intryguje i inspiruje humanistów do podążania za niezwykłym, żywym intelektem twórcy. Ponadczasowa, uniwersalna symbolika tego dzieła jest punktem wyjścia do rozważań na temat osobliwego stanu ducha, jakim jest melancholia.  Z mrocznego miedziorytu Dürera wyłania się przede wszystkim obraz intrygującej uskrzydlonej postaci, Kobiety-Anioła, istoty wyższej w emocjonalnym stanie niemocy, rozpaczy rozumu. Postać jest niewątpliwie alegorią artysty, mającego dekadencką, katastroficzną wizję świata. I tylko  leżące na kolanach Anioła księga i cyrkiel – symbole Twórcy-Architekta Świata – dają nadzieję na przetrwanie sztuki, osiągnięcie harmonijnego, świetlistego stanu duszy.

 

I jest potęga wasza ciemne usta

We wnętrzu, z chmur jesiennych

Sformowana postać (…)

Nad zgruchotanym stosem męskich kości

Ta cicha mniszka.

                                    

Georg Trakl, Melancholia

 

Scenariusz, reżyseria: Jacek Krawczyk

Choreografia: Jacek Krawczyk 

Współpraca choreograficzna i wykonanie:  Joanna Czajkowska, Aleksandra Foltman, Magdalena Laudańska, Kamila Maik, Artur Gołdys, Jacek Krawczyk

Muzyka: Mariusz Noskowiak

Wizualizacje: Łukasz Boros

Scenografia: Artur Gołdys, Jacek Krawczyk

Kostiumy: projekt – Joanna Czajkowska, wykonanie – Agnieszka Puławska

Światła: Rico

 

Bilety: 10-30 zł

Rezerwacje: rezerwacje.stt@gmail.com

 

 

 Sopocki Teatr Tańca - logo 2018 (miniaturka)Logo SIC! Dance Association Sopot (miniaturka)   Logo Sopot (miniaturka)Logo Teatr na Plaży (miniaturka)

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia