ENG
A A A
 luty 2020 
Bytom/Teatr ROZBARK/PROJECT 2/3: Artur Bieńkowski „Zugwang” – pokaz work in progress

Bytom/Teatr ROZBARK/PROJECT 2/3: Artur Bieńkowski „Zugwang” – pokaz work in progress

16 listopada 2019 | godz. 18:00 | Bytom: Teatr ROZBARK, ul. W. Kilara 29

Rezydencja artystyczna

Teatr ROZBARK zaprasza na pokaz work in progress Zugwang – projektu choreograficznego Artura Bieńkowskiego.

 

O projekcie: 

 

Projekt choreograficzny Zugwang jest eksperymentem badającym nowe relacje zachodzące pomiędzy abstrakcyjną formą i ruchem  gdzie ruch jest potrzebą samą w sobie i ostatecznym celem. Performerzy, budując własne partytury przestrzeni, kreują światy niezależne. Tworzą tym samym środowisko ruchowe składające się z mikrochoreografii, zwracając uwagę na to, co wydarza się pomiędzy nimi – świat kreowany, świat zastany, a także ten, który przeminął a nadal determinuje wybory. Zmaterializowana idea i jej rezonowanie w widzach tworzą choreografię uważności widza, bez celowych znaczeń i odniesień. To samowystarczalny byt. Śladem procesu twórczego jest tu zatarta granica pomiędzy myśleniem, działaniem, kreacją i formą. Neutralizując odrębność ciała, działania, myślenia i tworzenia, autor choreografii skłania się ku podążaniu za transformującą się materią i jej wpływem na percepcję widza – zmierzając jednocześnie do wyzwolenia choreografii z obowiązku prezentowania czegokolwiek.

  

Choreografia: Artur Bieńkowski

Taniec i kreacja: Victoria Kennett i Alexey Torgunakov

Muzyka: Matmos            

 

Pokaz Zugwang jest prezentacją pracy, jaka powstała w ramach rezydencji w Centrum Choreograficznym w Luksemburgu i Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK. 

 

Rezydencja artysty w Luksemburgu odbyła się w ramach programu wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3 organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w partnerstwie z TROIS C-L - Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois.

https://www.danse.lu/evenements/3-du-trois/novembre-2019/

 

***  

Program wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3 organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w partnerstwie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L zapewnia m.in.:

- wymianę doświadczeń i wiedzy o tańcu współczesnym w Polsce i Luksemburgu;

- wymianę artystyczną z lokalnymi twórcami i dialog z lokalną publicznością;

- możliwość autorefleksji i przyjrzenia się własnej praktyce choreograficznej oraz metodzie twórczej w warunkach międzykulturowej wymiany artystycznej.

 

 

 Luxembuorg_centre_logo (oryginał)  IMIT (miniaturka)

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia