ENG
A A A
 luty 2020 

Bytom/Teatr ROZBARK/Myśl w ruchu 2019: „Grajfka – taniec współczesny z Górnego Śląska” – pokaz finałowy

6 listopada 2019 | godz. 17:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom

Projekt edukacyjny

Teatr ROZBARK i Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na finałowy pokaz projektu Grajfka – taniec współczesny z Górnego Śląska

Jego młodzi uczestnicy pod okiem pedagogów (m.in. Victorii Kennett, Iwony Olszowskiej, Pawła Koniora czy Małgorzaty Mielech) przez trzy miesiące brali udział w regularnych lekcjach tańca współczesnego, klasycznego, improwizacji i improwizacji kontaktowej. Dodatkowo, w czasie zajęć teoretycznych, poszerzali wiedzę o różnych formach tańca i o historii jego przemian – co dało im możliwość sprawdzenia teorii w działaniu. 

 

O projekcie:

Grajfka – taniec współczesny z Górnego Śląska to autorski projekt Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, którego realizacja była możliwa dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019. Jego głównym celem jest promocja i poszerzenie wiedzy o tańcu, teatrze tańca i ruchu poprzez bezpłatne zajęcia praktyczne i teoretyczne.

 

Kreatywne działania w ramach projektu Grajfka zapewniły uczestnikom pełną akceptację i tolerancję, stwarzając tym samym możliwość swobodnej ekspresji twórczej. Przez trzy miesiące brali udział w regularnych zajęciach z tańca współczesnego, klasycznego, improwizacji i improwizacji kontaktowej. Zajęcia teoretyczne zaś przybliżyły im wiedzę o różnych formach tańca oraz historię jego przemian  dając możliwość sprawdzenia teorii w działaniu.

 

Działania Grajfki zachęcały do aktywnego uczestnictwa w procesie twórczym, skupiania się bardziej na samym procesie niż finalnym wyniku, koncentrując działanie na „tu i teraz”.

 

Do poprowadzenia zajęć, warsztatów i wykładów w ramach programu zaproszeni zostali:

Piotr Mateusz Wach, Joanna Brodniak, Joanna Chułek, Victoria Kennett, Iwona Olszowska, Paweł Konior, Małgorzata Mielech, Katarzyna Zioło, Artur Bieńkowski, Hubert Michalak, Alexey Torgunakov.

 

Wstęp wolny. 

 

Partnerzy projektu:

Fundacja „Wielki Człowiek”

Fundacja „Ja też tak chcę”

Fundacja Rozwoju Tańca i Sztuki „ARTystyczna POZYtywka”

Miejska Szkoła Podstawowa Nr 12 w Piekarach Śląskich

 

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019.

 

***

Program Myśl w ruchu jest programem własnym Instytutu Muzyki  i Tańca, w ramach którego wspierane są projekty edukacyjne w dziedzinie tańca, adresowane do uczniów szkół podstawowych lub ponadpodstawowych oraz wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, trwające minimum 3 miesiące. Adresatami mogą być dzieci i młodzież w wieku szkolnym bez niepełnosprawności i z niepełnosprawnościami oraz grupy integracyjne. Istnieje możliwość tworzenia także grup mieszanych z osobami dorosłymi (np. rodzice, seniorzy). Każdy z projektów w ramach programu składa się z warsztatów praktycznych i zajęć teoretycznych; w ramach projektu uczestnicy oglądają również spektakle tańca. Efekty praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności. Projekty przygotowywane są we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym.

 

IMIT (miniaturka)

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia