ENG
A A A
 luty 2020 
Hygin Delimat „Pejzaż przed katastrofą”, fot. Roxanne Desgagnés on Unsplash

Bytom/Teatr ROZBARK/„Młodzi na scenę”: „Pejzaż przed katastrofą” – chor. Hygin Delimat

3 listopada 2019 | godz. 19:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom | Premiera

Pokaz spektaklu

Teatr ROZBARK zaprasza na spektakl Hygina Delimata Pejzaż przed katastrofą, przygotowany w ramach programu Młodzi na scenę.

 

O spektaklu:

Stańmy przed wizją zdewastowanego świata potencjalnej przyszłości. Jak zmienia ona nasz stosunek do siebie i do otaczającej nas teraźniejszości? Jak motywuje wewnętrzny krajobraz emocji i zachowań? Dwie performerki mierzą się z zadaniem artystycznej transformacji nadchodzącej katastrofy w pejzaż cielesnych doznań i rozwiązań ruchowych. Pejzaż przed katastrofą to także studium czasu – próba uchwycenia w zwolnionym tempie eksplozji nuklearnej, a także w time lapse powolnego procesu topniejących pokryw lodowych.

 

Koncept, choreografia: Hygin Delimat

Wykonanie: Liwia Bargieł, Daphna Horenczyk
Współpraca artystyczna i wizualna: Irad Mazliah

Produkcja: Teatr ROZBARK

Czas trwania: około 40 minut

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Hygin Delimat – choreograf, tancerz i reżyser światła pochodzący z Wrocławia, a zamieszkały w Wiedniu. Założyciel grupy Body Architects Dance. Skończył studia na kierunkach Tańca Współczesnego, Movement Research M.A. oraz Pedagogiki Tańca M.A. na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan, Roberta Clarka. Od 2011 roku tworzy własne prace choreograficzne. Był uczestnikiem rezydencji artystycznych w wielu miejscach Europy (Derida Dance Center Sofia, Michael Douglas Collective Kolonia, RedSapata Tanzfabrik Linz, O Espaco Do Tempo Montemor-O-Novo, Komuna//Warszawa, Klub Żak Gdańsk, Trois C-L Luxemburg), a także 32 Degrees East w Kampali. Stworzył choreografie dla Aura Dance Theatre, Opery Wrocławskiej, architekturforum oberösterreich i Hannesa Kerschbaumera. Współpracuje z wieloma artystami z dziedzin takich jak współczesna kompozycja, sztuki wizualne czy nowe media. W choreografii czerpie inspirację między innymi z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, muzyka elektroniczna, tricking, parkour). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz tworzeniu i realizacji autorskich praktyk artystycznych.

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia