ENG
A A A
 luty 2020 
XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „Techno Folk” – warsztaty tańca do spektaklu „Projekt Yanka Rudzka: Wielogłos”

12 listopada 2019 | godz. 17:30 | Lublin: Centrum Kultury, sala prób 4, ul. Peowiaków 12

Warsztaty

Czy (i jak) można zderzyć ze sobą jednocześnie tak z pozoru odległe taneczne światy jak brazylijska samba, ormiańskie kochari, gruzińskie svanuri i polski oberek? Organizatorzy XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca zapraszają na spotkanie z międzynarodową ekipą Projektu Yanka Rudzka, który połączył w tańcu artystów z Armenii, Brazylii, Gruzji i Polski.

 

O warsztatach: 

Pragniemy praktykować tradycyjne tańce naszych czterech kultur, pamiętając o tym, że są to praktyki z natury swojej wspólne, jednoczące nas niezależnie od przekonań, narodowości czy umiejętności! Pragniemy celebrować obecną we wszystkich tańcach

tradycyjnych (niezależnie od szerokości geograficznej) radość, przywołując ekstatyczny wymiar tańca, wpisany w tę sztukę u samych jej korzeni. Wierzymy, że choć z różnych obszarów kulturowych, tańce tradycyjne, praktykowane obok siebie, odkrywają przed nami intrygujące podobieństwa i pozwalają na pogłębioną refleksję nad źródłami i narracjami obecnymi w tradycyjnych tańcach oraz niesionymi przez nie doświadczeniami i ich znaczeniem dla dzisiejszej choreografii i kultury współczesnej.

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza.

 

Zapisy odbywają się przez formularz na stronie. O wpisaniu na listę uczestników warsztatów decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp bezpłatny.

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia