ENG
A A A
 luty 2020 

Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

14 listopada 2019 | godz. 20:30 | Lublin: Centrum Kultury, Sala Widowiskowa , ul. Peowiaków 12

Pokaz spektaklu

W ramach XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbędzie się spektakl Jumpcore Pawła Sakowicza.

 

Nie jest do końca jasne, czy Fred Herko planował zakończyć swój kameralny performans samobójczą śmiercią. Wziął kąpiel, włączył Mszę koronacyjną Mozarta i zaczął tańczyć nago w salonie przyjaciela. Kilkakrotnie zbliżał się do otwartego okna. Kiedy wybrzmiał Sanctus, wziął rozbieg i wyskoczył przez okno apartamentu mieszczącego się na piątym piętrze przy nowojorskiej Cornelia Street. Bo przecież każdy tancerz baletowy ma wrażenie, że potrafi latać, a zawieszony na sekundę w skoku, rzeczywiście lata.

 

choreografia i taniec: Paweł Sakowicz
dramaturgia: Mateusz Szymanówka
muzyka: Indecorum
kostium: Doom 3k
produkcja: Maat Festival, Scena Tańca Studio, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
premiera: 8 grudnia 2017, Centrum Kultury w Lublinie
czas trwania: 40 min

 

Paweł Sakowicz – choreograf i tancerz. Absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz choreografii i performansu w London Contemporary Dance School. Autor prac Bernhard, TOTAL, Jumpcore, Thriller i Masakra. Swoje prace pokazywał m.in. podczas dwóch edycji Polskiej Platformy Tańca, w NYU Skirball w Nowym Jorku czy CAC w Nowym Orleanie. Artysta priorytetowy sieci Aerowaves Twenty19.

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia