ENG
A A A
 luty 2020 

Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Lucy Suggate „Pilgrim”

15 listopada 2019 | godz. 18:00 | Lublin: Galeria Labirynt, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 5

Pokaz spektaklu

W ramach XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbędzie się spektakl Pilgrim w choreografii Lucy Suggate. 

 

Pilgrim jest fizyczną podróżą poprzez mistyczne muzyczne kompozycje stworzone przez kompozytora muzyki elektronicznej, Jamesa Holdena. Jest próbą zwrócenia uwagi na pradawny, ale wciąż występujący związek pomiędzy tańcem a muzyką oraz uwypukleniem tkwiących w nich głęboko transformatywnych jakości.

 

Przebłyskują w tej pracy echa dziedzictwa brytyjskiego folku oraz pogańskiej wrażliwości, które przenikają się wzajemnie w stanach hipnotycznej euforii. Ruchowy słownik, z którego korzysta Lucy Suggate jest niezwykle eklektyczny. Przez cały czas wspierana przez czarowne i epickie rytmy, zadaje sobie i widzom pytanie po co tańczymy?.

 

W trakcie oglądania tego spektaklu pozwólcie sobie zmienić perspektywę, uwolnijcie się od tego, co znane i wygodne i zanurzcie się w głębiach własnej wyobraźni.

 

Koncepcja tej pracy zrodziła się w trakcie rezydencji Lucy Suggate oraz Sonii Gomez, która miała miejsce w ramach programu Modul Dance w Graner w Hiszpanii.

 

choreografia i wykonanie: Lucy Suggate
muzyka: James Holden
wyprodukowane przez: Arts Council England, British Council Artists International Development Fund. Festival TNT Terrasa, Marta Oliveres, Modul Dance, Mercat De les Flors,  Festival SONAR, Graner, BCN, Bora Bora oraz Dansehallerne DK.
specjalne podziękowania dla :Jamesa Holdena, Gemmy Sheppard, Busha Hartshorna oraz Dance4

premiera: 2015
czas trwania: 45 min

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia