Wersja do druku

Udostępnij

Tomasz Bazan znalazł się w grupie 17 ekspertów z dziedziny kultury: kuratorów sztuki, krytyków z Europy oraz Izraela, choreografów, mających na celu wypracowanie nowej formuły interdyscyplinarnego festiwalu sztuki, w którego centrum zainteresowania ma znajdować się ciało, taniec i ruch. Festiwal ma ruszyć w Izraelu w 2015 roku, jednak prace przygotowawcze ruszają już teraz. Grono ekspertów spotykać się będzie w różnych częściach Europy i Izraela podczas 10 sesji organizacyjnych, na których omówione zostaną najważniejsze zjawiska w dziedzinie tańca, oraz wytyczone kierunki poszukiwań na lata 2015-2018.

Sam festiwal – pod roboczą nazwą „Contexts bodies” – składać ma się z kilku modułów, m.in. programu sztuk wizualnych ukierunkowanych na fotografię i wideo dotyczące przemian ciała w współczesnej kulturze, programu prezentacji spektakli opartych o poszukiwania i eksperymenty dotyczące ciała w tańcu, programu wydawniczego skupiającego się na opracowywaniu i publikowaniu tekstów krytycznych w postaci wydawnictw oraz portalu internetowego. Eksperci zakończą swoje prace w listopadzie 2014 i wtedy zostanie również ogłoszony program Festiwalu na rok 2015.Docelowym miejscem prezentacji programu jest Tel Awiw, jednak organizatorzy nie wykluczają powołania formuły wymiany programowej pomiędzy różnymi ośrodkami tańca w Europie. Pierwsza sesja odbywa się16-28 października 2013 w Tel Awiwie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close