Wersja do druku

Udostępnij

Wydawnictwo Miejskie Posnania serdecznie zaprasza w środę 26 lipca o godz. 17.00 na promocję najnowszego tomu „Kroniki Miasta Poznania” (2017 nr 2) – Taniec

 

Miejsce: Teatr Ósmego Dnia,  ul. Franciszka Ratajczaka 44.

 

Spotkanie odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Przewodniczącego Rady Miasta Poznania Grzegorza Ganowicza. W jego programie przewidziano prezentacje multimedialne, słowa refleksji od redaktorów prowadzących, a także urozmaicenie w postaci występu tanecznego. W tomie znalazły się cztery bloki tematyczne, poświęcone kolejno Poznaniowi jako tańczącemu miastu, tańcowi artystycznemu w XX i XXI wieku, edukacji tanecznej w Poznaniu, a także artystom tańca związanym z tym ośrodkiem kulturalnym.

 

WSTĘP WOLNY. Na gości spotkania czekają egzemplarze w cenie promocyjnej.

 

Od redakcji:

Dowodów „codzienności” tańca nie brakuje. Sztuka ta towarzyszy każdemu mieszkańcowi miasta. Tańczyć można w kawiarni, na balu, na plaży miejskiej, niezależnie od czasu historycznego. Taniec może się również stać stylem życia, czego najlepszym dowodem są popularne zespoły pieśni i tańca lub zespoły tańca współczesnego. „Kronika Miasta Poznania” już kilka razy oddawała swoje łamy dziejom teatru i muzyki w Poznaniu, zawsze jednak nieco na marginesie zostawiając taniec. Tym razem Redakcja kwartalnika uznała, że w mieście, które w XX wieku stało się niekwestionowaną stolicą tańca artystycznego w Polsce, owe zaległości należy skrupulatnie nadrobić.”

 

Maria Teresa Michałowska-Barłóg,

Stefan Drajewski

 

Do pobrania:

Wstęp od redakcji

Spis treści

 

Po promocji tom nabyć będzie można oczywiście przez nasz sklep internetowy:

http://wmsklep.home.pl/pl/p/Taniec-KMP-22017/860

 

Poza tym, jest on również dystrybuowany w Salonie Posnania przy ul. Franciszka Ratajczaka 44 w Poznaniu

https://salonposnania.wordpress.com/

oraz w wielu księgarniach poznańskich.

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close