Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę, 20 października Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci zaprasza naŚnieżne oczy(chor.Tali Rázga) –jedno z najbardziej popularnych i cenionych duńskich przedstawień tanecznych dla niemowląt.Jego prostota i bliskość w spotkaniu z dziećmi, okazuje się ogromnym atutem, a czerpanie garściami z dziecięcego świata emocji sprawia, że spektakl w naturalny sposób dociera nawet do kilkumiesięcznych widzów. Oszczędna estetyka, muzyka grana na żywo, umiejętność zabawy formą i tańcem, to ogromne zalety przedstawienia, dzięki którym widzowie wprowadzeni zostają do bezpiecznego i spokojnego świata kreowanego na ich oczach.Produkcja czerpie z nieograniczonej zdolności najmłodszych do ekspresywnego przeżywania otaczającego świata, które często znajduje odzwierciedlenie nie tylko w sferze werbalnej, ale również ruchowej.

Wyobraź sobie, że budzisz się rano, a wszystko dookoła pokryte jest puszystą pierzynką śniegu. Świat okazuje się taki czysty, świeży i zaskakuje Cię na każdym kroku. Wszystko wydaje się inne. Patrzysz na świat z zupełnie nowej perspektywy – spoglądasz na rzeczywistość śnieżnymi oczami. Inspiracją do powstania spektaklu stał się naturalny, piękny zachwyt dziecka nad śnieżnym krajobrazem.

Tali Rázga – tancerka, choreografia, nauczycielka tańca. Jej przedstawienia zgłębiają tematykę ruchowego ujęcia tematów życia codziennego oraz bieżącej problematyki – od konfliktów na Bliskim Wschodzi po Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Tematy i problemy, z którymi spotykamy się na co dzień, przetwarza za pomocą języka tańca, tworząc niezwykle komunikatywne i przystępne wypowiedzi ruchowe. Twórczość duńskiej choreografki jest połączeniem elementów beztroskiej zabawy, spontanicznego działania z poetycką wrażliwością i dziką energią tańca, w którym splatają się elementy choreograficzne wprost z najpopularniejszych teledysków, łączone z capoeirą i tańcem współczesnym. Jej spektakle przyjmowane są niezwykle pozytywnie przez krytyków, ale przede wszystkim docierają do bardzo szerokiej publiczności – od niemowląt, poprzez nastolatków, do dorosłych. W swojej pracy nad spektaklami dla dzieci stara się zawsze patrzeć na świat z perspektywy najmłodszych.

choreografia Tali Rázga
tańczą Marie Sol Sandberg i Tomomi Yamauchi
muzyka na żywo Søren Dahl Jeppesen
scenografia Ida Marie Ellekilde
dramaturgia Christine Fentz

wiek: 6 miesięcy – 4 lat
godzina: 13:00, 16:00
czas trwania spektaklu: 30 minut
bilety: 10 zł/osoba

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close